Українські шахісти сперечаються за звання чемпіона Європи

Українські шахісти сперечаються за звання чемпіона Європи

Укрінформ
Після п’яти турів чемпіонату Європи серед чоловіків, який триває у Мінську Білорусь), лідирують четверо шахістів. Це - українець Юрій Кузубов, Іван Чепарінов з Болгарії, Даніель Фрідман з Німеччини та вірменський гросмейстер Грант Мелкумян. Усі вони набрали по 4,5 очка з 5.

Кузубов після чотирьох турів узагалі був одноосібним лідером із стовідсотковим результатом. Він демонструє притаманну йому солідну, неквапливу гру з великим запасом міцності. Хоча не можна сказати, що гра Юрія позбавлена помилок, проте його наполегливість приносить добрі плоди.

На пів-очка від лідерів відстає українець Володимир Онищук, який у великій компанії ділить місця з п’ятого по 31-е. Він виграв три партії, а дві звів унічию. Цікаво, що у зустрічі проти другого за рейтингом у турнірі росіянина Дмитра Андрейкіна, Володимир мав прекрасні шанси на виграш, але задовольнився тим, що зробив нічию з позиції сили.

П’ятеро українців мають в своєму активі 3,5 очка. Причому прийшли вони до такого результату різними шляхами. Антон Коробов підтримав свою неприємну звичку - починати турнір з поразки. Далі - в третьому турі втратив іще пів-очка. А потім здобув дві перемоги поспіль. Особливо елегантним був його виграш у четвертому турі, коли Антон блиснув чудовою технікою в пішаковому закінченні.

Добру гру демонструє Андрій Волокитін, та несподіваний програш від грека Дімітріоса Мастровасіліса трохи зупинив його переможну ходу. Без поразок, солідно грають Олександр Арещенко та Мартин Кравців. Також виступає і майстер Сергій Павлов, що є певною несподіванкою.

Напевно боротимуться,якщо не за чемпіонський титул, то за право зіграти на Кубку світу (для цього треба посісти місця серед перших 23-х, а при удачі навіть і трохи нижчі) і ті наші гравці, які мають по три очки. Це: Руслан Пономарьов, Олександр Моїсеєнко, Михайло Олексієнко, Сергій Федорчук, Олександр Бортник, Ельдар Гасанов та Олексій Молчанов.

Щоправда, дещо сумне враження лишає гра Пономарьова. Він не доводить до переможного кінця позиції з великими шансами на перемогу. А колись його техніка була його чи не найсильнішою властивістю. Що ж зичимо нашому чемпіону додати в грі. Це йому цілком до снаги.

До кінця європейського форуму лишилося шість турів.

Петро Марусенко, міжнародний майстер, тренер ФІДЕ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-