Матч за шахову корону: Хоу Іфань - Марія Музичук. Текстова трансляція

Оновлено
Онлайн-трансляція дев'ятої партії матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок

Хоу Іфань (Китай) - Марія Музичук (Україна)

1:0; загальний підсумок матчу - 6:3

14 березня 2016 року. Львів. Палац Потоцьких. 15.00.

Ласкаво просимо до Львова на дев'яту з десяти запланованих партій матчу за шахову корону, в якій претендентка на титул китаянка Хоу Іфань білими фігурами грає з чинною чемпіонкою світу українкою Марією Музичук.

Після восьмої партії рахунок 5:3 на користь Хоу Іфань, яку для загального успіху влаштує нічия. Музичук у свою чергу має зробити майже неможливе - двічі виграти, щоб зрівняти рахунок і перевести поєдинок у тай-брейк.

Трансляція партії відбувається із півгодинним запізненням аби унеможливити підказок.

Партія розпочалася.

1. е2-е4 с7-с5

Класичний початок Сицілійського захисту.

2. Ng1-f3 Nb8-c6

3. d2-d4 c5хd4

4. Nf6хd4 Ng8 - f6

5. Nb1-c3 d7-d6

6. Bf1-e2 е7 - е5

7. Nd4 - b3 Bf8-e7

Китаянка розмірковує вже 7 хвилину. Може, Марії вдалося поставити важке завдання суперниці?

8. O-O O-O

Хоу Іфань продовжує довше думати над ходами. Гросмейстер Михальчишин каже, що у білих тут дуже багатий вибір продовжень. До речі, це не завжди благо, коли є багато прийнятних варіантів.

Здається, китаянка змушена замислюватися над варіантами, які нею до матчу, мабуть, не розглядалися.

9. Bc1-e3 Bc8-e6

10. f2-f3 Nc6-a5

Буде розмін? Якщо буде - то це зовсім не спрощення позиції.

11. Nb3xa5 Qd8хa5

12. Qd1-d2 Rf8-с8

13. Rf-d1 Kg8-f8

Музичук захищає пішака. На майбутнє.

14. a2-a4 a7-a6

Останнім ходом Марія робить неможливим хід білих конем на b5 з пропозицією розміну ферзів.

15. Nc3-d5...

Хоу Іфань проявляє ініціативу і пропонує масовий розмін фігур.

15. ...Qa5хd2

16. Rd1-d2 Nxd5

17. ed4хd5 Be6-d7

18. a4-a5 Bd7-b5

Розмін відбувся і Марія пропонує йти далі - розміняти ще одного слона. Ситуація загострюється. У Хоу Іфань залишилося 50 хвилин на 22 ходи. У Музичук - більше години.

19. Kg1-f1...

Так як пропонує Марія, китаянка мінятися слонами не хоче.

19... f7-f5

20. c2-c3...

Музичук починає активність своїх пішаків на королівському фланзі. Вони там дуже серйозно виглядають.

20... g7-g5

Ініціатива зараз у Марії.

Українка збільшує свою перевагу у часі. Вже на 19 хвилин. Дасть Бог, це їй допоможе у накритичніші моменти партії.

21. Rd2-c2...

Китаянка загрожує годом пішака на с4. У відповідь на активність чорних пішаків на королівському фланзі вона вибрала активність своїх пішаків на протилежному фланзі.

21... h7-h5

Музичук продовжує гнути свою лінію. Чорні пішаки вишикувалися для вирішального наступу.

22. c3-c4 g5-g4

Чорні почали наступ. Ендшпіль обіцяє бути гарячим.

23. b2-b4...

Білі пішаки у свою чергу атакують на королівському фланзі.

З огляду на те, як задумалася Марічка, настає вирішальний момент партії.

23... f5-f4

17 хвилин роздумувала українка.

Тепер будемо спостерігати, чия атака пішаками виявиться гострішою.

24. Be3-f2 Bb5-d7

25. c4-c5 Bd7- f5

26. Rc2-c4 Kf8-f7

27. Ra1-d1  Rc8-g8

28. g2-g3...

Хоу Іфань намагається зруйнувати стрій чорних пішаків.

Наступний хід Марії має стати найважливішим у всій партії. Напруга неймовірна.

Перевага в часі у Марії майже зникла.

28... а4хg3

29. h2xg3 Ra8-c8

30. f3xg4 h5xg4

31. Kf1-g2 Bf5-d7

32. Rd1-h1...

Марія вже втягується у цейтнот. Китаянка думає швидше.

32... Rg8-g7

33. c5xd6 Be7xd6

34. Rc4xc8 Bd7xc8

35. Bf2-c5 Bd6xc5

36. b4xc5 Bc8-f5

37. Kg2-f2 Rg7-g8

У білих виглядає краще. Марії треба встигнути зробити три ходи за 3 хвилини.

38. Kf3-e3 Rg8-d8

39. Rh1-f1 Kf7-g6

40. Rf1-d1 Kg6-g5

40 ходів зроблено, суперниці отримали по 30 хвилин.

41. d5-d6 Rd8-h8

42. d6-d7 Rh8-d8

43. c5-c6 b7xc6

44. Be2xa6...

Не видно, як Музичук може перемогти у цій партії. Марія вже бореться лише за нічию. А це програш матчу.

Ми не помилилися - 28-й хід виявився визначальним. Китаянка зуміла відбити атаку чорних пішаків.

44... c6-c5

Хороших ходів у чорних вже немає.

45. Ba6-b7 c5-c4

46. a5-a6

Пішак а - явно прохідний.

Марія Музичук визнала поразку. Хоу Іфань - чемпіонка світу. Наші вітання переможниці! А Марійці наша гарантована гаряча підтримка у майбутньому.

Аналіз партії фахівця на сайті Укрінформу читайте сьогодні трохи згодом.