Нацбанк випустив пам'ятну монету до сорокових роковин Чорнобильської катастрофи
Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний під час відкриття виставки "Чорнобиль. 40 років потому", повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Хотів би сьогодні офіційно презентувати і ввести в обіг пам'ятну монету, присвячену сорокаріччю Чорнобильської катастрофи, - "Тим, хто врятував світ", - сказав Пишний.

Він підкреслив, що у Нацбанку прагнули нагадати і чітко сформулювати, що відбулося 26 квітня 1986 року. Монету назвали, як і пам'ятник у Чорнобилі, присвячений пожежникам-ліквідаторам.
"Всі, хто народився після 1986 року, - це діти Чорнобиля", - зазначив Пишний, ділячись спогадами. За його словами, теплий квітень із виїздами на природу змінився тривогою та браком інформації про аварію.

Перший екземпляр пам'ятної монети Пишний подарував першому віцепрем'єр-міністру - міністру енергетики Денису Шмигалю.
Як повідомлялося, команда програми Укрінформу «Є Розмова» показала, як сьогодні виглядає зруйнований четвертий енергоблок і що відбувається під захисною аркою.
Фото: Нацбанк