Нацбанк випустив пам'ятну монету до сорокових роковин Чорнобильської катастрофи

Нацбанк випустив пам'ятну монету до сорокових роковин Чорнобильської катастрофи

Укрінформ
Національний банк України 24 квітня увів в обіг нову пам'ятну монету "Тим, хто врятував світ", присвячену сороковим роковинам Чорнобильської катастрофи.

Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний під час відкриття виставки "Чорнобиль. 40 років потому", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Хотів би сьогодні офіційно презентувати і ввести в обіг пам'ятну монету, присвячену сорокаріччю Чорнобильської катастрофи, - "Тим, хто врятував світ", - сказав Пишний.

Він підкреслив, що у Нацбанку прагнули нагадати і чітко сформулювати, що відбулося 26 квітня 1986 року. Монету назвали, як і пам'ятник у Чорнобилі, присвячений пожежникам-ліквідаторам.

"Всі, хто народився після 1986 року, - це діти Чорнобиля", - зазначив Пишний, ділячись спогадами. За його словами, теплий квітень із виїздами на природу змінився тривогою та браком інформації про аварію.

Читайте також: У Патріаршому соборі УГКЦ у Києві відбувся концерт-реквієм до роковин катастрофи на ЧАЕС

Перший екземпляр пам'ятної монети Пишний подарував першому віцепрем'єр-міністру - міністру енергетики Денису Шмигалю.

Як повідомлялося, команда програми Укрінформу «Є Розмова» показала, як сьогодні виглядає зруйнований четвертий енергоблок і що відбувається під захисною аркою.

Фото: Нацбанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-