Патрульний Дробницький стверджує, що під час теракту у Голосіївському районі шукав стрільця

Патрульний Дробницький стверджує, що під час теракту у Голосіївському районі шукав стрільця

Відео
Укрінформ
Патрульний поліцейський Михайло Дробницький, який першим прибув на місце стрілянини у Голосіївському районі Києва у суботу, заявив, що відійшов, щоб знайти укриття, а після цього зробив усе для виявлення нападника.

Про це він заявив під час засідання Печерського райсуду Києва з обрання йому запобіжного заходу, повідомляє Укрінформ.

За словами Дробницького, коли їхній екіпаж прибув на виклик, біля під’їзду стояла група людей, які просили викликати "швидку", і він повідомив, що "швидка" вже викликана. Тоді він віддав планшет і ключі від службового авто напарниці та сказав, щоб вона бігла по аптечку.

«У цей час я взявся за рацію, щоб доповісти оперативному черговому, що у мене важко поранені люди, що потрібні допоміжні екіпажі і терміново ще потрібні "швидкі". У цей час із цього під’їзду... різко виходить людина зі зброєю, з автоматом, і направляє зброю у мій бік та починає вести прицільний вогонь. У цей час я починаю відходити, бо я на відкритій місцевості, щоб знайти укриття», - стверджує патрульний.

При цьому він кричав людям, щоб тікали, додав поліцейський.

«Коли я здійснював відхід, по мені вівся вогонь. Знайшовши укриття, вживав усіх заходів щоб виявити нападника та знешкодити його», - заявив він.

За його словами, поранену дитину він привів до допоміжного екіпажу, який і забрав хлопця.

«Напарниця залишилася допомагати, а я разом з іншими поліцейськими займався тим, щоб виявити та знешкодити (стрільця – ред.)… Мені дуже шкода, що так сталося. Я кожен день прокручую це у голові», - сказав Дробницький.

Адвокат фігуранта заявив, що у понеділок його підзахисний отримав повідомлення про підозру без захисника, а також акцентував, що його клієнт сам з’явився у вівторок у суд, не будучи затриманим.

«Щодо ризиків – звертаю увагу, що мій підзахисний, він не є високопосадовцем, кримінальним авторитетом, міністром тощо, щоб впливати на учасників цього кримінального провадження, інших свідків», - переконаний юрист.

Захисник також наголосив на співпраці зі слідством.

«Я вважаю, що запобіжний захід, як домашній арешт, забезпечить належну процесуальну поведінку мого підзахисного. Прошу відмовити у задоволенні клопотання прокурора, а у разі застосування (запобіжного заходу – ред.) – застосувати домашній арешт за місцем проживання… у нічний час», - сказав адвокат.

Читайте також: Втеча під час теракту в Києві: суд арештував патрульного Дробницького, застава - 266 тисяч

Як повідомлялося, вдень 18 квітня в Голосіївському районі Києва чоловік відкрив вогонь по людях. Далі він захопив заручників у магазині, стріляв у поліцейських під час затримання. Зі зловмисником намагалися сконтактувати перемовники. Зрештою його ліквідували.

Загалом унаслідок стрілянини загинули семеро людей, понад 10 зазнали поранень.

Слідчі Служби безпеки України кваліфікували події у Голосіївському районі як терористичний акт.

Правоохоронці повідомили про підозру двом співробітникам Управління патрульної поліції у місті Києві за бездіяльність під час терористичного акту.

За словами генпрокурора Руслана Кравченка, патрульний екіпаж, який прибув на виклик про стрілянину, маючи при собі табельну вогнепальну зброю та всі законні підстави для її застосування, фактично втік з місця події.

Глава МВС Ігор Клименко заявив, що жінка-патрульна 44 років проходила по конкурсу у Департамент патрульної поліції у 2015 році, у рамках першого набору. Вона працювала в штабі в Департаменті патрульної поліції.

Другому патрульному 27 років, він закінчив Академію патрульної поліції і прийшов служити на початку 2024 року.

Керівник Департаменту патрульної поліції Євгеній Жуков подав рапорт про відставку після теракту у Голосіївському районі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-