У МОЗ закликають українців здавати кров - комусь вона потрібна терміново
Про це МОЗ написало у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"У січні кількість донорів крові традиційно зменшується. Цьогоріч до сезонних труднощів додалися морози та російські обстріли. Це напряму впливає на запаси крові та її компонентів — а отже, на можливість рятувати життя українців у військових і цивільних лікарнях. Спільно з Українським центром трансплант-координації, який координує систему служби крові в країні, закликаємо вас здійснити донацію крові – для когось вона потрібна терміново", - йдеться у повідомленні.
У МОЗ зазначають, що всі центри служби крові працюють у штатному режимі і забезпечені альтернативними джерелами живлення. Контакти доступні на Донорській платформі donor.utcc.gov.ua.
Також на платформі зібрано багато інформації, зокрема, кров якої групи і резус-належності найбільше потрібна у різних регіонах.
Зазначається, що 30-31 січня у Києві, в районі станції метро "Арсенальна", пройде день донора.
Крім того, 10 лютого в Овручі Житомирської області проводитиметься виїзний забір обласного центру крові, 13 лютого у Києві - виїзний день донора до Дня святого Валентина.
Локації проведення донацій можна дізнатися при реєстрації.
Як повідомлялося, у грудні 2025 року Україна запустила найбільшу національну кампанію з визначення групи крові - проєкт “Моя група крові”.
Фото Укрінформу можна купити тут