Зеленський присвоїв звання Героя України старшому солдату Лисенку

Зеленський присвоїв звання Героя України старшому солдату Лисенку

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України старшому солдату Денису Лисенку.

Як передає Укрінформ, відповідний указ №597/2025 від 15 серпня оприлюднений на сайті глави держави.

Звання присвоєне за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, а також самовіддане служіння українському народові.

«Присвоїти звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» Лисенку Денису Євгенійовичу – старшому солдату», - ідеться в документі.

Як повідомляється на сайті глави держави, Зеленський присвоїв почесне звання Герой України Денису Лисенку – старшому навіднику механізованого відділення мотопіхотного взводу мотопіхотної роти 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

Зазначається, що торік 1 березня поблизу Синьківки на Харківщині разом зі своїм підрозділом Лисенко штурмував укріплену позицію окупантів. Він першим прорвався до ворожих укріплень, знищив вогневу точку та забезпечив подальше просування штурмової групи, а також під щільним обстрілом евакуював пораненого побратима, завдяки чому вдалося зберегти його життя.

«2 березня старший солдат Лисенко зазнав поранення, але після лікування повернувся на службу. У червні неподалік Вовчанська був поранений ще раз внаслідок російського артобстрілу. Але попри це продовжив відбивати атаки й надавати допомогу пораненим побратимам», - ідеться в повідомленні.

У жовтні він зазнав третього поранення – у плече, утім, разом із побратимом продовжував утримувати позицію, відбиваючи кулеметним вогнем численні атаки окупантів упродовж 18 днів, – до моменту, коли змогли провести евакуацію. Того ж місяця під щільним обстрілом самотужки виніс із бойових позицій до точки евакуації непритомного побратима.

Також старший солдат Лисенко 8 квітня на бойових позиціях у Вовчанську разом із побратимами вступив у стрілецький бій з шістьма ворожими штурмовиками та власноруч знищив чотирьох із них.

Як зазначається, Президент особисто познайомився з Лисенком 4 серпня, під час спілкування з військовими на командно-спостережному пункті 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї ОМПБр. Командири бригади та батальйону відзначили бойові подвиги старшого солдата.

Читайте також: Президент нагородив ще 10 військових

Як повідомляв Укрінформ, указами від 8 серпня Президент присвоїв звання Героя України трьом військовослужбовцям, одному з них — посмертно.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-