
У Будапешті відбулась прем'єра фільму «Сторінки надії» про роботу редакції газети із прифронтового Оріхова
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
За його словами, 2 червня під час Генеральних зборів Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) у Будапешті відбувся перший публічний показ документального фільму "Сторінки надії", створеного НСЖУ.
Показ фільму пройшов у присутності понад 120 учасників зборів — представників 73 журналістських організацій із 38 країн Європи. Після демонстрації стрічки журналісти аплодували стоячи, вшановуючи сміливість українських медійників, підкреслив Томіленко.
"Це честь для мене і тисяч моїх колег, що саме тут, у серці європейської журналістської солідарності, відбулася прем’єра нашого фільму. Це історія про тих, хто зберігає голос громади навіть у місті без електрики, без вікон, без даху. Але з незламним словом і вірою", — зазначив у виступі голова НСЖУ.
Фільм зняв відеограф, режисер і монтажер Євген Черевко.
Зйомки проходили у зоні, наближеній до активних бойових дій, — за 5-15 км від лінії фронту.
Відео документує поїздку Карпенко разом із Томіленком до жителів Оріхова, яким доставляють хліб як гуманітарну допомогу, а разом із ним — свіжий випуск місцевої газети.
НСЖУ висловлює подяку Головному управлінню Державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області за сприяння в організації цієї поїздки та убезпечення журналістів.
За словами авторів, газета "Трудова слава" — одна з понад 30 локальних газет, які вдалося відродити на фронтових територіях завдяки діяльності НСЖУ та мережі Центрів журналістської солідарності, що працюють у шести регіонах України.
Під час Генеральних зборів ЄФЖ також розглядаються ключові питання свободи преси в Європі: безпека журналістів, підтримка незалежних медіа в країнах із репресивною владою, боротьба з дезінформацією, а також обрання нового складу Керівного комітету ЄФЖ на 2025–2028 роки, зазначив Томіленко.
Як повідомлялось, у 2024 році НСЖУ презентувала документальний фільм "На межі. Історія незламності редактора прифронтової газети". Його головним героєм став Василь Мирошник — редактор газети "Зоря" з прикордонної громади на Харківщині, який щотижня долає сотні кілометрів прифронтовими дорогами, аби доставити новий номер видання до своїх читачів.
Фото: НСЖУ