
Зарівна обговорила у Швеції співпрацю в межах ініціативи Bring Kids Back UA
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ОП.
Ключовими темами обговорень стали пошук, повернення, реабілітація й реінтеграція українських дітей, які були депортовані та незаконно переміщені РФ.
Під час зустрічі з генеральним директором і керівником Департаменту євроатлантичної та безпекової політики МЗС Швеції Торбйорном Сольстрьомом наголошувалося на важливості продовжувати підтримку України і посилювати тиск на Росію для безумовного повернення всіх українських дітей. Це питання має бути однією з ключових передумов справедливого і тривалого миру, підкреслила Зарівна, яка є операційною директоркою Bring Kids Back UA.
Вона також вказала на проблему мілітаризації українських дітей і вербування їх у російську армію.

"Обмежуючи доступ до вищої освіти та спрямовуючи дітей у військові училища, Росія скорочує шлях від школи до війни. Так вона намагається вести війну проти України, використовуючи викрадених українських дітей як солдатів", – зазначила радниця керівника ОП.
Під час зустрічі з державним секретарем Міністерства охорони здоров’я та соціальних справ Мінною Юнггрен однією з головних тем була підтримка програм реінтеграції українських дітей, яких вдалося повернути додому.

"Ці діти мають глибоку психологічну травму. Їх позбавили рідної мови, імен, родини. Деякі з них зазнали насильства, ізоляції, системної ідеологічної обробки. Вони мають право знати, хто вони. Право на безпеку, любов, навчання рідною мовою. Право на зцілення", – наголосила Зарівна.
Вона закликала Швецію до співпраці у відновленні після травми та освітній адаптації дітей.
За інформацією ОП, на зустрічі зі спеціальним посланником у справах України, послом Ульріком Тідестрьомом, виконувачкою обов’язків керівника Департаменту Східної Європи та Центральної Азії Марією Ліндгрен-Салтановою та координатором з питань України адміністрації зовнішньої та безпекової політики Офісу прем’єр-міністра Швеції Генріком Нурбергом детально обговорили гуманітарні питання в процесі мирних переговорів.
Як повідомляв Укрінформ, при Міністерстві юстиції почала роботу Міжвідомча комісія, яка розглядатиме справи щодо насильницьки депортованих до Росії українських дітей.
Фото: ОП