Тимчасовий захист для українців у країнах ЄС має тривати до настання стійкого миру - Чернишов

Тимчасовий захист для українців у країнах ЄС має тривати до настання стійкого миру - Чернишов

Укрінформ
Тимчасовий захист для українських громадян у країнах Європейського Союзу має тривати до настання стійкого миру.

Як передає Укрінформ, про це віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності України Олексій Чернишов заявив у Фейсбуці.

За його словами, Міністерство національної єдності уважно стежить за ситуацією щодо правового статусу українських біженців у Європі.

"Чудово розумію занепокоєння наших громадян стосовно можливих змін", - підкреслив Чернишов.

Рада Європейського Союзу продовжила дію Директиви про тимчасовий захист для українських біженців до березня 2026 року, нагадав віцепрем’єр. ​

Він зауважив, що під час його візитів до країн найбільшого перебування українців активно співпрацює з урядами європейських держав та Європейською комісією, щоб забезпечити стабільність для громадян України за кордоном.​

На переконання Чернишова, "говорити про зміну статусу для українців за кордоном можна лише тоді, коли настане довготривалий і стійкий мир. Наші міжнародні партнери абсолютно чітко це розуміють".

Читайте також: У ЄС наразі немає чіткого плану щодо українських біженців після припинення вогню - ЗМІ

Згідно з інформацією, опублікованою в ЗМІ, деякі країни ЄС розглядають можливість адаптації своїх політик щодо українських біженців у разі змін ситуації в Україні. "Ми уважно відстежуємо ці процеси та беремо активну участь у міжнародних консультаціях, щоб відстоювати інтереси українців", - зазначив він.​

"Продовжуємо працювати над тим, щоб кожен наш громадянин, який тимчасово перебуває за кордоном, мав доступ до необхідної підтримки та захисту", - запевнив Чернишов.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Євростату, статус тимчасового захисту в країнах ЄС станом на 31 січня мали близько 4,3 мільйона осіб, які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Після російського повномасштабного вторгнення в Україну ЄС активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка надала українським біженцям право легально перебувати на території ЄС та отримувати базові соціальні послуги, включаючи охорону здоров’я, освіту та право на працевлаштування.

У червні 2024 року Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.

За даними Euractiv, мільйони українських біженців у ЄС можуть опинитися під загрозою втрати свого правового статусу через відсутність у блоці чіткого плану після припинення бойових дій в Україні.

Як зазначається, після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Директива ЄС про тимчасовий захист стала правовим рятівним колом для майже 4,3 мільйона українців. Вона дозволяє країнам ЄС надавати право на проживання, роботу та доступ до послуг українцям, більшість з яких оселилися в Польщі, Німеччині, Чехії та Словаччині. Але оскільки переговори про припинення вогню тривають, ця система підтримки може зазнати коректив.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-