Начальник Військового інституту КНУ розповів про найбільш затребувані спеціальності

Начальник Військового інституту КНУ розповів про найбільш затребувані спеціальності

Укрінформ
Найбільший запит зараз на підготовку військових психологів та фінансистів, також є запит на військових журналістів, соціологів й перекладачів.

Про це на пресконференції в Укрінформі заявив начальник Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка полковник Олексій Сіроштан.

"Найбільші навчальні групи у нас - це фінансисти та психологи. Менше замовлень надходить на військових журналістів, соціологів та перекладачів. Саме ці спеціальності користуються попитом серед замовників", - зазначив Сіроштан.

Він додав, що Військовий інститут КНУ імені Тараса Шевченка проводить підготовку офіцерів тактичного рівня для Збройних сил України, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та для Національного космічного агентства.

"Основний склад нашого інституту - це чотири факультети, в які входять 15 кафедр. Також у нас є науково-дослідний центр, центр інтенсивної мовної підготовки, а також єдиний в нашій державі центр підготовки військових капеланів. Наш інститут готує фахівців за 11 напрямками, спеціальностями. Хочу відзначити, що підготовку з майже 90% наших спеціальностей можна пройти тільки у нашому військовому навчальному закладі. Наприклад, це військові політологи, військові перекладачі, військові журналісти, фінансово-економічні спеціальності - військові фінансисти, міжнародні відносини, соціальна робота у військах, цивільно-військового співробітництва, правоохоронна діяльність у військах", - зазначив Сіроштан.

Він додав, що 45% з тих, хто здобуває освіту у закладі, - жінки.

За його словами, випускники Військового інституту отримують диплом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

За час існування Військовий інститут підготував майже п'ять тисяч офіцерів тактичного рівня, 131 з яких отримали золоту медаль, 714 отримали диплом з відзнакою. Науково-педагогічний персонал інституту налічує 16 професорів, 16 докторів наук, 30 доцентів, 65 кандидатів наук.

Сіроштан також поінформував, що при Військовому інституті КНУ імені Тараса Шевченка діють 18 курсів військово-професійної освіти.

"У нашому навчальному закладі, окрім бакалаврату і магістратури, є і військово-професійна освіта. У нас 18 курсів військово-професійної освіти. Це військовослужбовці, які мають вищу освіту і командири бачать, що їх можна призначити на конкретну посаду. Наприклад, людина має вищу освіту за фахом психолог, бажає бути психологом військової частини, але перебуває на посаді гранатометника. Військова частина може відправити на такі курси в наш інститут. Вони проходять курси L1A, L1B, отримують фахову загальновійськову підготовку і також за напрямком фаху. В даний час у нас є такі курси для соціологів, для цивільно-військового співробітництва (ЦВС), для психологів, для перекладачів", - розповів начальник Військового інституту.

Він додав, що підготовка триває 4 місяці, слухачі отримують звання молодшого лейтенанта, по завершенню навчання проходять атестацію. За словами Сіроштана, 90% таких слухачів повертаються до тих військових частин, які направили їх на навчання.

Сіроштан також уточнив, що окрім курсів військово-професійної освіти, у Військовому інституті є курси підвищення кваліфікації.

"У нас 46 курсів загалом, із них 18 курсів військово-професійної освіти, а решта - це курси підвищення кваліфікації. Це стосується юристів, психологів, психологічної підготовки, психологічної роботи, соціологів, юристів, ЦВС, геоінформаційні системи та технології. Останній курс опанувати можна тільки у нашому навчальному закладі", - зазначив Сіроштан.

Він розповів, що у межах Інституту створено навчальний батальйон, до якого також зараховують військовослужбовців з військових частин і навчають за фахом психолога. Ця підготовка триває 3-4 місяці, після неї фахівці повертаються до своїх частин, підрозділів.

Читайте також: В яких випадках курсанти повертатимуть гроші за навчання у вишах - роз’яснення Міноборони

"У даний час у Збройних силах дуже не вистачає психологів, тому ми посилено готуємо офіцерів-психологів для роботи за цим фахом", - зазначив начальник Військового інституту.

За його словами, підрозділ може направити фахівця на підвищення кваліфікації або в територіальних центрах комплектування під час мобілізації осіб з вищою освітою, які дали згоду на отримання офіцерського звання, можуть також направити на підвищення курсів професійної військової освіти.

"У нас вони проходять базову загальну військову підготовку. Ми з ними проводимо профорієнтування, перевіряємо наявність відповідних документів, проводимо конкурсний відбір", - розповів Сіроштан.

У даний час, зазначив він, батальйон вже сформований та почав навчання.

Як зауважив на пресконференції начальник кафедри загальновійськової підготовки інституту, полковник Ярослав Мельник, з початку повномасштабного вторгнення, освіта курсантів у військовому інституті зазнала суттєвих змін.

"Особливо це стосується загальновійськової підготовки, яка на сьогодні є основою, фундаментом освіти курсанта, майбутнього офіцера. У Військовому інституті її вивчають курсанти всіх спеціальностей, за якими ведеться підготовка. Тому вимоги до загальновійськової підготовки та до рівня навченості військового постійно тільки зростають, і так буде і далі. В першу чергу це пов'язано з динамічним характером сучасної війни та здобутим бойовим досвідом підрозділів Збройних сил України", - сказав Мельник.

Наразі, як наголосив він, в інституті функціонує алгоритм щодо узагальнення, вивчення та впровадження в освітній процес бойового досвіду, відповідні зміни оперативно вносяться до програм підготовки.

Як зазначив Мельник, лише за останній рік в інституті суттєво збільшилася практична складова загальновійськової підготовки.

"Курсанти під час занять з тактичної підготовки використовують обладнання системи LASERTAG, страйкбольну зброю, засоби імітації, що дозволяє максимально наблизити навчання до реальних умов бойової обстановки. Навчаємо курсантів застосовувати БпЛА в інтересах виконання тактичних завдань, а також протидіяти БпЛА противника", - підкреслив Мельник.

Він додав, що курсанти навчаються діям по управлінню підрозділів в основних видах бою за допомогою таких систем, як Delta, "Кропива", суттєво збільшилась кількість стрільб, під час яких курсанти опановують зразки зброї країн НАТО, занять з мінної безпеки, подолання мінних загороджень, дій з мінно-вибуховими пристроями. Окрім цього, є навчання з налаштування терміналів Starlink, Tuval, радіообміну, застосування сигналів бойового управління.

Окрім цього, у навчальному закладі постійно проводяться практичні заняття з надання домедичної допомоги.

Як зазначив полковник, кожне практичне заняття загальновійськової підготовки завершується аналізом проведених дій.

"Ця процедура дозволяє нам в повній мірі залучити курсанта до обговорення того, що відбулося під час заняття, щоб він сам собі міг дати оцінку щодо своєї успішності. Де він діяв, як він діяв, в чому були провали. Для того, щоб постійно тримати його активним, постійно бути включеним в процес підготовки", - сказав Мельник.

Читайте також: В Україні реформують військову освіту з врахуванням бойового досвіду та програми НАТО

Він наголосив, що загалом підготовка у закладі спрямована на формування, в першу чергу, лідерських якостей, формування та розвиток у майбутніх офіцерів критичного мислення, здатності приймати управлінські рішення.

У Військового інституту є чат-бот @VIKNU_VSTUP_Bot, де можна дізнатися про всі спеціальності, умови навчання, необхідні документи та алгоритм вступу.

Історія Військового інституту при КНУ ім. Шевченка починається з 1933 року, коли була сформована військова кафедра університету. У січні 1998 року кафедра була реорганізована у Військовий інститут Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Як повідомляв Укрінформ, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка готує військових фахівців із соціальної роботи за принципом НАТО Social Service, який передбачає роботу як з військовослужбовцем, так і з членами його родини.

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-