Виплати при втраті працездатності прив'яжуть до середньої зарплати - Мінсоцполітики

Виплати при втраті працездатності прив'яжуть до середньої зарплати - Мінсоцполітики

Укрінформ
У межах реформи соціального страхування люди, які втратили працездатність через хворобу чи травму на роботі, отримуватимуть виплати не менше своєї середньої зарплати.

Про це в телеефірі повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак, передає Укрінформ.

"У межах цієї реформи застрахованій особі, яка втратила здоров'я на роботі, ми будемо платити не менше середньої заробітної плати, яку вона отримувала під час своєї професійної діяльності", - наголосила Марчак.

Окрім фінансової підтримки, людям надаватимуть соціальні послуги одразу після втрати працездатності, не чекаючи оформлення статусу інвалідності.

Читайте також: Уряд змінив умови виплати допомоги сім’ям зниклих безвісти військових

"Ми одразу пропонуватимемо необхідні соціальні послуги. Наприклад, це може бути послуга догляду, допомога з прибиранням житла або закупівлею продуктів. Адже людина, яка пересувається на милицях і живе на п'ятому поверсі, не може самостійно ходити в магазин під час реабілітації", - пояснила вона.

Також передбачено допомогу в адаптації до нових умов життя.

"Якщо через травму людина не зможе повернутися до попередньої роботи, ми допоможемо з пошуком нової або з перенавчанням ще на етапі реабілітації", - зазначила вона.

Читайте також: Як військовим оформити групу інвалідності за новими правилами - роз'яснення МОЗ

Як повідомляв Укрінформ, реформа системи соціального страхування, яка розпочнеться у 2025 році, не стосуватиметься людей, які вже мають інвалідність, і не передбачає зменшення соціальних виплат.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-