Дозвіл на зброю: за час роботи Єдиного реєстру до МВС надійшло 355 тисяч заяв

Дозвіл на зброю: за час роботи Єдиного реєстру до МВС надійшло 355 тисяч заяв

Укрінформ
Єдиний реєстр зброї (ЄРЗ) функціонує вже майже рік, і за цей час Міністерство внутрішніх справ отримало 355 тисяч заяв щодо її реєстрації.

Таку цифру назвав в ефірі телемарафону «Єдині новини» директор департаменту інформатизації МВС Сергій Сумський, передає Укрінформ.

«Близько року вже працює Єдиний реєстр зброї. Можемо констатувати, що це позитивно вплинуло на реєстрацію й обіг зброї у країні, посилило контроль над цими процесами. Станом на зараз за цей майже рік подано 355 тисяч заяв, які зареєстровані у реєстрі. Уже 337 тисяч цих заяв оброблено і надано відповідні дозволи на певні дії зі зброєю», - зазначив Сумський.

За його словами, в Україні загалом росте кількість людей, які хочуть отримати дозвіл на придбання або зберігання зброї.

«Якщо минулого року за 5 місяців заявки подали 60 тисяч людей, то за 5 місяців цього року це вже 144 тисячі. Тому збільшується й онлайн-подача документів, і офлайн, тобто безпосередньо в органи Нацполіції. Кількість звернень до цього реєстру, кількість зареєстрованої зброї й власників такої зброї зростає і ці процеси стають більш контрольованими», - заявив представник МВС.

Читайте також: Вигівський – про легалізацію зброї: Я проти носіння «короткостволів» на вулицях

Він уточнив, що дуже великою групою серед категорій громадян, які найчастіше подають такі заяви, є військові чи люди, які мають відношення до військової служби.

Відповідаючи на запитання, яку зброю громадяни реєструють найчастіше, Сумський сказав, що насамперед ідеться про мисливську зброю. «Нагородна зброя - це дуже мізерний відсоток від загальної зареєстрованої зброї», - додав директор департаменту інформатизації МВС.

Також він розповів що одним з питань, з якими довелося спочатку стикнутися, було те, що дозволів, котрі видавалися до впровадження ЄРЗ  у паперовій формі, спочатку не було у реєстрі.

«І люди, реєструючись у реєстрі, не бачили свою зброю. Завдяки зусиллям Нацполіції…  оброблено вже 2/3 паперових справ власників зброї, вони внесені у реєстр і тепер власники такої зброї також можуть скористатися послугами реєстру і сервісом онлайн», - поінформував Сумський.

Читайте також: Єдиний реєстр зброї: у МВС розповіли про нові сервіси

Аби зрозуміти, чи коректно працює реєстр, МВС запровадило контракт-центр для роботи з користувачами, який працює по трьох каналах зв’язку: телефоном, через Телеграм-бот та чатбот на сайті. За словами посадовця, цими каналами загалом було отримано близько 25 тисяч звернень від громадян.

«Людям надається допомога, роз’яснення щодо функціонала реєстру, дій при реєстрації, при поданні заяви тощо. Окрім того, ми розмістили на сайті МВС відповідний опитувальник щодо роботи реєстру. Ми врахуємо побажання, які будуть висловлені нашими користувачами. Будемо і надалі модернізувати функціонал цього реєстру, роблячи його ще зручнішим», - запевнив представник МВС.

Як повідомлялося, Єдиний реєстр зброї повноцінно запрацював в Україні 23 червня минулого року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-