Застава у ₴3 мільйони: ексголові Державної міграційної служби обрали запобіжний захід

Застава у ₴3 мільйони: ексголові Державної міграційної служби обрали запобіжний захід

Укрінформ
Вищий антикорупційний суд призначив запобіжний захід у вигляді 3 млн грн застави колишньому голові Державної міграційної служби, якого підозрюють у заволодінні понад 88 млн грн під час облаштування та реставрації адміністративної будівлі.

Як передає Укрінформ, про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє у Фейсбуці. 

“20 червня слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, узгодженим прокурором САП, застосував запобіжний захід у вигляді 3 млн грн застави до колишнього голови Державної міграційної служби України”, - ідеться у повідомленні.

Також суд поклав на підозрюваного процесуальні обовʼязки: прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду, не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу детектива, прокурора та суду, повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування зі свідками у справі, здати на зберігання до відповідного органу державної влади свої паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, носити електронний засіб контролю.

Як повідомлялось, 18 червня Національне антикорупційне бюро України і САП спільно з Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції повідомили колишньому керівнику ДМС про підозру у заволодінні понад 88 млн грн під час облаштування та реставрації адміністративної будівлі.

У 2015 році Державна міграційна служба отримала від держави будівлю у центрі Києва для облаштування в ній центрального офісу.

Бізнесмен, який тривалий час перебував у дружніх стосунках з представниками ДМС та іншими посадовцями, організував схему розкрадання бюджетних коштів з використанням підконтрольних осіб у структурі міграційної служби.

Він залучив ексголову ДМС, його заступника та начальника господарської частини ДМС, аби ті посприяли в укладанні договорів із підконтрольними йому компаніями щодо виконання проєктних та будівельних робіт шляхом спотворення результатів торгів і забезпечили здійснення оплати за роботи та послуги.

Злочинна група протягом кількох років привласнювала бюджеті кошти шляхом завищення вартості виконаних робіт, оформлення порожніх актів та дублювання робіт.

Як наслідок реконструкцію будівлі центрального офісу ДМС так і не завершили, комп’ютерні комплекси із відповідним програмним забезпеченням існують лише на папері, а відповідальні за реконструкцію компанії зникли.

У результаті реалізації схеми бюджету заподіяно збитків на суму понад 88 млн грн.

У вересні 2023 року про підозру повідомили колишнім заступнику керівника та начальнику господарської частини ДМС, а також бізнесмену – організатору схеми.

Читайте також: Слідство у справі народного депутата про незаконне збагачення на ₴11 мільйонів завершене

Матеріали, зібрані детективами НАБУ під час досудового розслідування, допомогли Антимонопольному комітету України виявити змову трьох підконтрольних бізнесмену компаній і оштрафувати їх майже на 3,5 млн грн.

За даними джерел агентства, мова йде про Максима Соколюка, який очолював Державну міграційну службу України у період із 7 грудня 2015 року по 29 вересня 2021 року.

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2023 року ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому заступнику голови Державної міграційної служби та підприємцю, яких підозрюють у заволодінні понад 88 млн грн під час реконструкції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-