В Україні проведуть додаткову вакцинацію проти дифтерії та правця

В Україні проведуть додаткову вакцинацію проти дифтерії та правця

Укрінформ
Державна комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення про проведення додаткової кампанії з вакцинації проти дифтерії та правця, а також про посилення контролю за якістю питної води.

Як повідомляє МОЗ, ці питання були обговорені у ході засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, передає Укрінформ.

«Питання вакцинації проти дифтерії та правця - як дітей, так і дорослих - під час війни вкрай актуальне, особливо коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Дифтерія - досить тяжке інфекційне захворювання, правець - часто летальна хвороба, яка передається найчастіше через інфіковані рани. Жодна людина не має постраждати від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією. Медична система надає можливість отримати щеплення як в пунктах щеплень, так і завдяки виїзним сесіям до громад. Тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус свій і дітей та в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скоригувати графік щеплень», — наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Як наголошують в МОЗ, за підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців на 37% нижчий, ніж в країнах ЄС. У 2023 році лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта - попри безперебійну наявність вакцини у медзакладах на рівні регіонів - пропустили щеплення. Найменші показники - у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Читайте також: В Україну доставили другу партію вакцини проти дифтерії та правця для безоплатних щеплень

Щоб захистити дітей та дорослих від вакцинокерованих інфекцій та не допустити спалахів хвороб, особливо під час війни, МОЗ наголошує на необхідності проведення додаткових раундів з імунізації проти кашлюка, дифтерії та правця серед дітей та ревакцинації дорослих. Зокрема, йшлося про проведення додаткових вакцинальних сесій у громадах: виїзди медичних бригад до віддалених районів та сіл, роз’яснювальна робота з батьками та посилена співпраця з освітянами і місцевою владою.

Вакцина АКДП забезпечує ефективний захист проти трьох небезпечних хвороб. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки. Правець вражає нервову систему, рівень смертності сягає 70%. Кашлюк легко передається дітям і дорослим. Він викликає сильний і неконтрольований кашель, у немовлят це може викликати небезпечну для життя затримку дихання (апное).

Перша ревакцинація дорослих проти дифтерії та правця згідно з Календарем профілактичних щеплень вакциною АДП-М проводиться в 16 років та далі кожні 10 років. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше робили щеплення проти дифтерії та правця, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом кожні 10 років.

Читайте також: Україна оновлює обладнання для зберігання вакцин завдяки проєкту Світового банку

Також під час засідання Держкомісії з питань ТЕБ та НС, керівники місцевої влади, представники департаментів охорони здоровʼя та центрів контролю і профілактики хвороб (далі - ЦКПХ) в областях отримали доручення щодо забезпечення населення якісною питною водою, наявності на підприємствах водопостачання запасу реагентів, знезаражувальних засобів і реактивів для очищення та знезараження; періодичності проведення моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню тощо.

Міністр наголосив на важливості посилити постійне інформування про вимоги щодо облаштування та експлуатації індивідуальних колодязів, ризиків вживання забрудненої питної води, заходів із знезараження питної води та профілактики гострих кишкових інфекцій, харчових токсикоінфекцій, ботулізму, холери.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, у травні 16 осіб потрапили до лікарень із діагнозом ботулізм, переважно після вживання домашньої продукції із риби та м’яса.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-