Через укуси змій за два місяці постраждала 31 людина, серед них - троє дітей

Через укуси змій за два місяці постраждала 31 людина, серед них - троє дітей

Укрінформ
Протягом квітня-травня до медиків по допомогу через укуси змій звернулася 31 людина.

Про це у Фейсбуці повідомляє Центр громадського здоровʼя, передає Укрінформ.

"Улітку розпочинається сезон активності плазунів. У квітні й травні було зареєстровано 31 звернення по медичну допомогу через ураження зміїною отрутою – серед постраждалих троє дітей до 17 років. 12 випадків зареєстрували в Закарпатській області, по 5 – у Полтавській і Львівській, по 1 – у Одеській та Чернівецькій, 4 – у Житомирській, 3 у Дніпропетровській областях", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають в ЦГЗ, на території України мешкають декілька видів отруйних змій, через укуси яких люди зазвичай звертаються по допомогу. Так, гадюку звичайну можна зустріти в Карпатах, Поліссі. Частково мешкає в лісостепу, а також поблизу галявин, боліт, берегів водойм, на луках у долинах річок і озер на межі з лісами, зокрема біля доріг. Гадюка степова зустрічається в степах та лісостепах України, частіше – на Лівобережжі. Також цей вид можна побачити у степах і на схилах Кримських гір. Гадюка Нікольського трапляється в лісостеповій зоні північної частини Одещини, Вінниччини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Полтавщини. Також її можна зустріти на півночі Донеччини, на півдні Харківської, Сумської, Луганської та Чернігівської областей.

Читайте також: Алергіки, тополиний пух ні в чому не винен! То травигазонні, лугові!

Зазвичай гадюк можна розпізнати за зигзагоподібним візерунком на спині. Також потрібно звертати увагу на розміри. Здебільшого гадюки є невеликими. Характерною ознакою гадюки є вертикальна форма зіниць.

Якщо плануєте відвідати місцевість, де потенційно можуть бути змії, обирайте відповідний одяг. Це мають бути високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які варто заправити у черевики. Якщо побачили змію, не наближайтеся до неї, не робіть різких рухів. Краще зачекайте, поки змія відповзе сама. Завжди доречно перевірити місце відпочинку – перед тим, як сісти на колоду, камінь чи траву, можете постукати по них палицею. Це допоможе відігнати змію зі сховку та уникнути контакту з нею.

Якщо вкусила отруйна змія, за можливості, потерпілу людину треба якнайшвидше доставити до найближчої лікарні чи медпункту. Якщо ви перебуваєте у віддаленому місці, надайте першу домедичну допомогу людині самостійно: перемістіть людину в зручне положення, щоб вона не рухалася; звільніть місце укусу від взуття, одягу чи прикрас; при транспортуванні до медичного закладу зафіксуйте кінцівку в піднесеному положенні за допомогою шини чи підручних засобів.

Місце укусу потрібно обробити антисептичним розчином та накласти пов’язку, що злегка здавлює кінцівку; постраждалому також можна дати 1-2 таблетки від алергії.

Варто пам’ятати: укус змії не такий небезпечний, як ускладнення, які він може викликати. Підвищений ризик ускладнень після укусу є в людей, які мають хронічні захворювання чи індивідуальну реакцію.

Якщо вкусила гадюка, не висмоктуйте отруту. Це може призвести до алергічної реакції та набряку верхніх дихальних шляхів у вас.

Не накладайте джгут. Такий крок може викликати локальний некроз тканин і гангрену в потерпілого.

Не припікайте рану. Це не допоможе нейтралізувати отруту змії, яка глибоко проникає під шкіру потерпілого, а лише завдасть шкоди здоровʼю та біль постраждалому.

Не пропонуйте алкоголь. Він може діяти як стимулятор, який прискорить кровообіг, і швидше поширить отруту по організму потерпілого.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, у травні 16 людей потрапили до лікарень із діагнозом ботулізм, переважно після вживання домашньої продукції з риби та м’яса.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-