Дайджест для мешканців прифронтових територій «УКРАЇНА СВОЇХ ПІДТРИМУЄ». Випуск № 22

Дайджест для мешканців прифронтових територій «УКРАЇНА СВОЇХ ПІДТРИМУЄ». Випуск № 22

Укрінформ
Фокус відновлення перемістився на енергетику - країни активно надають донорську допомогу. Проте українцям також варто продумати варіанти енергонезалежності. Які – з’ясував Укрінформ.

У випуску:

  • Саміт миру: Не буде жодних компромісів щодо територіальної цілісності України
  • На Конференції в Берліні підписали угоди з відновлення української енергетики
  • Європа розгортає сили для підготовки кваліфікованих робітників для України

  • Електронних повісток у "Резерв+" чи особистому кабінеті не буде
  • Родини полонених отримуватимуть сповіщення про їхнє звільнення в "Дії"
  • Приватна енергонезалежність: звідки очікувати допомогу
  • Міносвіти затвердило систему перезарахування оцінок із закордонних шкіл

САМІТ МИРУ

Володимир Зеленський підсумував глобальну зустріч заявою: "Напрацьовані результати Саміту миру передадуть представникам Російської Федерації, і ми побачимо, чи готові вони до закінчення війни". Якщо Росія візьме участь у другому Саміті миру, це свідчитиме про те, що вона хоче завершити війну. Швейцарія не буде арештовувати очільника Кремля Володимира Путіна у разі його приїзду на Саміт миру в країні.

Нагадаємо, у швейцарському місті Бюргеншток 15-16 червня проходив перший Саміт миру.

За його підсумками ухвалено комюніке. У документі  відображена позиція учасників щодо трьох питань: ядерної безпеки, продовольчої безпеки та гуманітарного виміру – обміну полоненими та повернення викрадених українських дітей. Комюніке залишається відкритим для приєднання.

ФОКУС ВІДНОВЛЕННЯ - НА ЕНЕРГЕТИКУ

Під час Міжнародної конференції з відновлення України URC 2024 у Берліні було укладено понад 100 міжнародних угод, що стосуються проєктів в енергетиці, оборонній промисловості, відбудові соціальної та критичної інфраструктури, відновленні економіки.

"Їх оціночна вартість, за даними німецької сторони, - близько 16 млрд євро", - повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він також поінформував, що США нададуть 824 млн доларів на підтримку енергетичної інфраструктури України. Водночас підписано угоду з Німеччиною на 30 млн євро для підвищення надійності української енергетичної системи.

Зі свого боку, Світовий банк надасть додатковий грант на 47 млн доларів, який буде спрямовано на закупівлю теплового обладнання для Харкова. ЄС передасть додатково 1000 генераторів, а також сонячні батареї.

Окрім того, на відновлення зруйнованого житла Україна підписала з партнерами на конференції у Берліні угод на майже 260 млн євро.

Участь у дводенному заході взяли понад 2 тисячі політиків, дипломатів, представників бізнесу, муніципалітетів з різних країн.

ЗА КОРДОНОМ

Німеччина, Україна та понад 50 міжнародних організацій, держав і компаній започаткували ініціативу з підготовки та підвищення кваліфікації українців для відбудови країни – так званий "Skills Alliance for Ukraine". У рамках ініціативи планується підготувати понад 180 тис. кваліфікованих робітників упродовж наступних трьох років. Члени Альянсу кваліфікованої робочої сили для відбудови нададуть загалом понад 700 млн євро. Ініціатива насамперед спрямована на молодь, внутрішньо переміщених осіб і жінок. Передусім це стосується людей в Україні, але також і тих, хто шукає захисту за кордоном. Як сказала міністр економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце, таким чином Україні буде надано важливу підтримку в час війни та відбудови. 

Під час конференції URC 2024 у Берліні відбулося підписання меморандуму між Мінекономіки, Благодійним фондом Київської школи економіки KSE Foundation і литовською організацією Central Project Management Agency. У межах проєкту Create Ukraine українці, які зараз проживають за кордоном, зможуть повернутися і працювати в проєктних командах при українських держорганах. Гонорар учасників та інші витрати, зокрема логістика повернення в Україну, покриваються коштом Create Ukraine. Пілотний проєкт розроблено в межах III фази програми EU4Youth, що фінансується ЄС і МЗС Литовської Республіки. Подати заявку на участь у Create Ukraine можна за посиланням.

ТЕПЛЕ ЖИТЛО

Різні експерти наводять сценарії майбутньої зими в коментарях Укрінформу. Один із них, директор Асоціації "Енергетичні природні ресурси України" Олексій Колчанов каже, що маємо змінити свої споживацькі звички. Піки споживання створюють не виробництва, а побутові споживачі. Якщо ринку допомогти впоратись із ситуацією, нам може вистачити тієї енергії і тих генераторів, які вже зараз завезені та які нам завезуть іще. Президент України сказав, що треба встановити 1 ГВт додаткових потужностей, у тому числі газоелектричної; і це є досяжною цифрою за умови, що не буде протидії. Наприклад, зараз уже спростилася ситуація з підключенням газоелектричних станцій. Тож згущувати фарби, панікувати, що в Україні буде холодна, темна зима, - це перебір. Хоч і зі стабілізаційними графіками відключень, але електроенергія буде. 

Проте українцям також варто продумати варіанти, як підготуватися до зими. Одним із них може бути встановлення власної генерації – хоча б найпростіших сонячних панелей. І населення має змогу отримати допомогу в цьому. Як і де – з’ясовував Укрінформ.

Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то це не означає, що у вас не може бути сонячних панелей. Тепер для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) діє програма «ГрінДІМ», яку запустив у травні Фонд енергоефективності.

Хоча банки вже пропонують громадянам власні програми кредитування для встановлення сонячної генерації. Зокрема, в Ощадбанку фізична особа може взяти на купівлю обладнання для «домашнього» солару у кредит до 1 млн грн на строк до 6 років під 19,5% річних. Укргазбанк, маючи ще до війни окрему програму «ЕКО-енергія» на придбання СЕС, за якою видав більш ніж 60 млн грн кредитів, із початком повномасштабного вторгнення оновлює цю програму відповідно до потреб часу.

ПОСЛУГИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Електронних повісток через електронні кабінети не буде, як і направлень на військово-лікарську комісію (ВЛК), повідомив член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський і уточнив, що закон не регламентує можливість направлення через електронний кабінет будь-яких повідомлень чи направлень на ВЛК.

Відтепер родини українських захисників отримуватимуть у застосунку "Дія" сповіщення про звільнення їх з російського полону. Також сповіщення буде в "Дії" у разі, якщо людина вважалася зниклою безвісти, а потім вдалося підтвердити, що вона в полоні. Коли людина зникає, рідні залишають заяву в особистому кабінеті на сайті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. У "Дію" надійдуть сповіщення з цього кабінету про те, що: заяву підтвердили, до справи додали інформацію, людину звільнили з полону. 

Міноборони України запустило сайт щодо підбору вакансій та підрозділів для військової служби. Відтепер є можливість обрати свою професію в Держприкордонслужбі, Національній гвардії, Національній поліції, ДСНС чи інших підрозділах Сил безпеки та оборони України на одному сайті – army.gov.ua.

Укрзалізниця запроваджує нову послугу – можливість забронювати квиток для близьких поранених військових. Якщо ваших рідних, які проходять реабілітацію після поранень, терміново перевозять нашими медичними поїздами, а квитків у цей момент немає, то можна оформити заявку телефоном 0800 503 222, повідомляє УЗ. Для викупу спеціальної броні в касі необхідно надати оригінал або копію посвідчення УБД пораненого родича, а також документ, що підтверджує спорідненість. В УЗ нагадали, що в Україні триває евакуація поранених захисників медичними поїздами, які повністю автономні й оснащені всім, що необхідно для безпечного перевезення та надання меддопомоги. Але з міркувань безпеки та медичних вимог у них не передбачені місця для проїзду родичів поранених.

ПРОСВІТА

Для перезарахування результатів навчання, здобутих учнями у школах за кордоном, Міністерство освіти та науки затвердило шкалу співвіднесення систем оцінювання різних країн та української 12-бальної системи. Учні можуть перезараховувати оцінки з предметів, спільних для обох країн. Решту предметів (українознавчий компонент) вони можуть вивчати відповідно до модифікованих (скорочених) програм і проходити оцінювання дистанційно.

ПОРАДИ МОЗ

Зберігання харчових продуктів під час відключень електроенергії може бути викликом, особливо влітку, адже йдеться не просто про їхню свіжість, а й про безпеку для здоров’я. У Міністерстві охорони здоровʼя оприлюднили поради, як зберігати продукти харчування під час відключень електроенергії та які альтернативи холодильникам можна використати.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-