Міносвіти затвердило систему перезарахування оцінок із закордонних шкіл

Міносвіти затвердило систему перезарахування оцінок із закордонних шкіл

Укрінформ
Для перезарахування результатів навчання, здобутих учнями в школах за кордоном, Міністерство освіти та науки затвердило шкалу співвіднесення систем оцінювання різних країн та української 12-бальної системи.

Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти та науки, передає Укрінформ.

"Учні можуть перезараховувати оцінки з предметів, спільних для обох країн. Решту предметів (українознавчий компонент) вони можуть вивчати відповідно до модифікованих (скорочених) програм і проходити оцінювання дистанційно. Раніше для учнівства була можливість перезараховувати оцінки, проте школи не мали чітких рекомендацій для їхнього переведення", - йдеться у повідомленні.

Як пояснили в МОН, якщо, наприклад, учень чи учениця отримав/-ла оцінку «добре» (dobry) з математики в Польщі, то відповідно до таблиці цей результат переводиться в українську оцінку «8» з математики або алгебри / геометрії.

Якщо моделі оцінювання відрізняються, МОН рекомендує виставляти оцінку на користь учня. Наприклад, якщо учень чи учениця отримав/-ла в Німеччині оцінку «1» (дуже добре), що відповідає українському високому рівню, можна виставляти найвищу оцінку — «12».

Країни, представлені в таблиці: Словаччина, Болгарія, Литва, Бельгія, Фінляндія, Туреччина, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, США, Латвія, Швеція, Австрія, Швейцарія, Румунія, Норвегія, Канада, Німеччина, Польща, Чехія, Італія, Велика Британія, Нідерланди, Угорщина та Франція. Оцінки, отримані в інших країнах, потрібно переводити за загальною таблицею.

Учні, які одночасно навчаються в школі за кордоном і в закладі освіти України, мають можливість скласти річне оцінювання перед початком наступного навчального року з перезарахуванням результатів навчання за кордоном.

Таблиці зі співвіднесенням моделей оцінювання різних країн розміщено за покликанням.

Читайте також: Міносвіти Польщі проведе консультації з МЗС щодо студентів з України

Як повідомлялося, раніше Міністерство освіти і науки України опублікувало скорочені освітні програми для дітей за кордоном, щоб зменшити навантаження, та тих, що вимушено перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-