В Україні понад 50% підлітків схильні до небезпечної поведінки попри мінну небезпеку

В Україні понад 50% підлітків схильні до небезпечної поведінки попри мінну небезпеку

Дослідження
Укрінформ
Більше як половина українських підлітків, переважно хлопці 14-17 років, схильні до небезпечної поведінки, хоча й поінформовані про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.

Про це йшлося на презентації в Укрінформі результатів дослідження обізнаності з мінної безпеки серед батьків та дітей, проведеного ЮНІСЕФ та дослідницькою компанією Rating Group.

"За результатами дослідження, у зоні найвищого ризику перебувають хлопці-підлітки. Вони достатньо схильні до пригод, і тому ми зосереджуємо особливо нашу увагу саме на цій аудиторії. Окрім того, поведінці дітей притаманний альтруїзм, що є рушійною силою небезпечної поведінки серед підлітків. Зокрема, у ситуації, якщо на міні підривається товариш чи тварина, діти намагаються підбігти та надати допомогу. Але в цьому випадку ми маємо вчити, що діти мають кликати дорослих або викликати екстрені служби й зафільмувати інцидент. Тільки близько 50% осіб готові фільмувати - інші бігтимуть одразу на допомогу", - сказав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Заступниця директора Rating Group Тетяна Скрипченко зазначила, що близькість району проживання респондентів до лінії бойових дій впливала на якість знань щодо мінної безпеки. За її словами, діти з Херсонської, Запорізької, Донецької, Харківської областей демонструють більш високий рівень знань і безпечної поведінки порівняно з респондентами з деокупованих Київщини, Чернігівщини та Житомирщини.

"Ми також порівнювали забруднені та незабруднені вибухонебезпечними предметами території. На забруднених територіях 53% українських підлітків, які мають високий або середній ризик небезпечної поведінки. Водночас на незабруднених територіях, які більш віддалені від лінії фронту, цей показник є ще більшим, тобто рівень знань дітей щодо правил мінної безпеки є нижчим", - наголосила вона.

Скрипниченко поінформувала, що найбільшою групою ризику є хлопці 14-17 років. "Більшість з них має схильність до ризикованої поведінки, тоді як молодші хлопці та дівчата демонструють більш безпечну поведінку", - констатувала дослідниця.

Читайте також: На Херсонщині чоловік підірвався на міні - його госпіталізували

Зі свого боку заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний наголосив на важливості просвіти з питань небезпечності ВНП у контексті гуманітарного розмінування.

"Найкраща підтримка постраждалих – це превентивні заходи, щоби постраждалих взагалі не було", - підкреслив він.

Дослідження обізнаності з мінної безпеки та практики безпечної поведінки серед дітей 10-17 років і батьків проводилось з 16 березня до 25 квітня, воно охопило територію України з акцентом на 27 районах Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, забруднених вибухонебезпечними предметами.

Загалом опитано 25 500 респондентів (12 750 батьків та 12 750 дітей).

Як повідомляв Укрінформ, Росія модифікує пристрої, якими заміновує територію України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-