У Києві пройшов національний відбір до збірної України Ігри Нескорених 2025

У Києві пройшов національний відбір до збірної України Ігри Нескорених 2025

Фото
Укрінформ
З 30 травня по 3 червня у Києві пройшов національний відбір до збірної України Ігри Нескорених 2025. Національні змагання з різних видів спорту проходили серед поранених військовослужбовців та ветеранів.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів, передає Укрінформ.

“Відвага та честь. Витривалість і результат. Рух вперед. Це все про вас, про кожного і кожну, чия воля сильніша за тіло. Про ваші родини, які також сьогодні з вами і без підтримки яких було б надзвичайно важко. Я теж, як і ви тепер, можемо сказати: поранення – це ще не кінець життя, як здається на початку. Це – новий етап, ще одне випробування, яке можна і треба подолати. Це – новий виклик, що треба прийняти й він спонукає до дій”, - сказав на відкритті в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Присутні вшанували пам’ять учасників національних збірних, які ціною свого життя захищали свободу і незалежність України: Дмитра Сидорука, Андрія Котовенка, Сергія Сміліна, Володимира Мотельчука, Дмитра Олійника, Сергія Карайвана, Володимира Нерода, Олексія Рубцова, Тараса Коваля, Дмитра Синюка, Сергія Ільницького та Олега Кравця.

У Києві пройшов національний відбір до збірної України Ігри Нескорених 2025 / Фото: Мінветеранів

Також очільник Міністерства нагородив медалями учасників збірної України Ігор Нескорених 2023: Віталія Бородавку, Назара Вознюка, Максима Дмитраша, Олега Должка, Миколу Заріцького, Максима Зубова, Євгенія Кірейонка, Костянтина Кобиляну, Дмитра Козака, Семена Лагуну, Павла Лучківа, Вадима Мазніченка, Олександра Маковея, Івана Молдуна, Дмитра Полов'яна, Олександра Пономарьова, Володимира Товкиса та Юлію Шевчук.

Протягом 4 днів учасники змагалися у 9 видах адаптивного спорту: легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диска), велоспорт, плавання, волейбол сидячи, баскетбол на кріслах колісних, паверліфтинг веслування на тренажерах, стрільба з лука та настільний теніс. Більшість учасників випробовували свої сили в обраних видах спорту вперше.

На церемонії закриття відбулося нагородження учасників всеукраїнських змагань Ігор Нескорених 2024. Найбільше медалей отримали учасники з Києва - 37. Майже стільки ж, а саме - 36 військовослужбовців та ветеранів представляли Дніпропетровську область, що зробило її рекордною серед інших.

Саме з національних змагань починається відбір команди на міжнародний захід Ігри Нескорених, який пройде у лютому 2025 року в Ванкувері та Вістлері, Канада.

Читайте також: У Хмельницькому відбулись адаптивні змагання серед ветеранів «Сильні України»

Цьогоріч у національних змаганнях Ігри Нескорених взяла участь найбільша кількість учасників - 329 військових і ветеранів, які отримали травми, поранення чи захворіли, виконуючи бойові завдання на фронті. Тепер, протягом червня, 35 учасників будуть відібрані комісією до національної збірної, котра представить Україну на міжнародному заході Ігри Нескорених у Канаді 2025.

Національні змагання стали наймасштабнішим ветеранським спортивним заходом, обʼєднавши військовослужбовців та ветеранів з кожної області України, а також цьогоріч участь у нацзмаганнях взяв один представник Фінляндії, який воював за Україну.

Відбір та підготовку збірної України 2025 року здійснює Міністерство у справах ветеранів України, спільно з бюджетною установою Український ветеранський фонд, Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна», ГО «Повернись живим!» та ГО «Ігри Інвіктус Україна». Фінансовий партнер української збірної Ігри Нескорених 2025 - провідний український банк ПУМБ.

Фото: Мінветеранів

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-