«Літні» субсидії: кому потрібно звернутися у Пенсійний фонд до 1 липня

«Літні» субсидії: кому потрібно звернутися у Пенсійний фонд до 1 липня

Укрінформ
Деяким категоріям отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутись до Пенсійного фонду України за продовженням виплат.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики, передає Укрінформ.

«Більшості українців, які отримували субсидію під час опалювального сезону, її розмір на неопалювальний період Пенсійний фонд перерахує самостійно. Спеціально нікуди звертатись не потрібно. Але, якщо ви одночасно відповідаєте всім (!) зазначеним критеріям, вам необхідно звернутися до ПФУ до 1 липня 2024 року», - йдеться у повідомленні.

Звертатися до Пенсійного фонду потрібно тим особам, які:

  • отримували субсидії або пільги на початок повномасштабної війни (у січні 2022 року);
  • із січня 2022 року і протягом усього часу аж до сьогодні продовжують отримувати виплати пільги або субсидії;
  • на початок повномасштабної війни проживали (чи й надалі проживають) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • з початку повномасштабної війни жодного разу не зверталися до органів соціального захисту чи ПФУ із заявою та декларацією щодо актуалізації відомостей про себе, членів сім'ї або домогосподарства, адресу перебування, наявних комунальних послуг тощо з метою перепризначення субсидії або пільги.

Подати заяву, декларацію та необхідні документи до ПФУ можна, відвідавши найближчий сервісний центр Пенсійного фонду України; у сільській місцевості - через уповноважених посадових осіб відповідних територіальних громад; через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Також документи можна направити поштою - на адресу органу Фонду; онлайн - через вебпортал електронних послуг ПФУ, мобільний застосунок «Пенсійний фонд» або через портал «Дія».

Якщо такі особи не звернуться до органів ПФУ із заявою та декларацією, з липня виплати пільг та субсидій будуть зупинені, наголосили у Мінсоцполітики.

Поновлення відбудеться з місяця, у якому ці особи звернуться до Пенсійного фонду, а він ухвалить позитивне рішення про призначення субсидії чи пільги на оплату житлово-комунальних послуг та/або придбання твердого палива, скрапленого газу.

Читайте також: Кожен третій українець живе в бідності - Світовий банк

Як повідомлялося, урядом ухвалено рішення про відновлення з червня 2024 року загального порядку призначення та виплати житлових субсидій і пільг для людей, котрі отримували такі виплати за окремим централізованим механізмом, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2022 року №215.

Тому субсидіантам та пільговикам, які отримують виплати згідно з постановою №215, слід звернутися до органів Пенсійного фонду України з документами для встановлення права на продовження таких виплат.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-