Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Релігійні організації в Україні

Релігійні організації в Україні

Укрінформ
В Україні представлені громади понад 90 різноманітних релігійних конфесій і течій

За даними Державної служби з етнополітики й свободи совісті (колишня Служба з питань національності й релігії), в Україні на 1 січня цього року було 36 195 релігійних громад, 552 монастирі та 201 духовний навчальний заклад. Найбільше релігійних громад і монастирів у Львівській області (рис. 1).

Найбільше громад все ще належать московському патріархату – 29%, Українській православній церкві належать 22% громад, на третьому місці – Українська греко-католицька церква (майже 10% громад). За кількістю монастирів УПЦ на четвертому місці після РПЦ (т.зв. московський патріархат), якій належать 39% монастирів, Римо-католицької церкви (22% монастирів) та УГКЦ (20%). 

При цьому за опитуванням Центру Разумкова, наприкінці 2023 року до московського патріархату себе відносили лише 5,6% громадян, тоді як 42,2% відносили себе до Православної церкви України (понад 55% виступали за заборону РПЦ), 11% належали до вірян УГКЦ, 1,2% до Римо-католицької церкви, а 13,4% – до жодного віросповідання (втім, переконаними атеїстами є лише 2,8%).

А найбільше духовних навчальних закладів (19%) мають Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн-баптистів та УПЦ (13%). Загалом в Україні представлені громади понад 90 різноманітних релігійних конфесій і течій (рис. 2).

Рисунок 1. Кількість релігійних громад, монастирів та духовних навчальних закладів за областями на 1 січня 2024 року

Рисунок 2. Розподіл громад, монастирів та духовних навчальних закладів за конфесіями на 1 січня 2024 року

Автори:

Ілона Сологуб, Наукова редакторка «Вокс Україна»

«Вокс Україна»

«VoxUkraine» – аналітичний центр, який досліджує розвиток економіки, державного управління, суспільних та реформаторських процесів.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-