Програма медгарантій: торік допомогу отримали 22 мільйони українців

Програма медгарантій: торік допомогу отримали 22 мільйони українців

Укрінформ
У 2023 році меддопомогу в межах Програми медгарантій отримали 22 млн українців.

Про це йдеться у звіті Національної служби здоровʼя України, передає Укрінформ.

«Понад 22 млн пацієнтів отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій у 2023 році. У минулому році виплачено понад 133 млрд грн медичним закладам за договорами з НСЗУ», - йдеться у звіті.

Як зазначається у документі, у минулому році в Програмі медичних гарантій було 44 пакети медпослуг. Пріоритетом був розвиток реабілітації в системі охорони здоровʼя.

Зокрема, напрямок реабілітації надавався в межах двох пакетів НСЗУ - «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах».

За першим пакетом з НСЗУ уклали договір 383 медзаклади, які надали послуги з реабілітації 148 071 пацієнту.

За пакетом реабілітації в стаціонарі медичні послуги надавали 256 закладів охорони здоровʼя, де допомогу отримали 109 558 пацієнтів.

Читайте також: З грудня НСЗУ укладатиме довгострокові договори на реімбурсацію ліків

Як зазначають в НСЗУ, у 2024 році сфера реабілітації розвиватиметься і надалі. Міністерство охорони здоров’я визначило шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня, які братимуть участь у розробленні методології реабілітаційних процесів.

Також у 2023 році, за даними звіту НСЗУ, було збільшено кількість фахівців, які надають допомогу за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні».

Спеціальне навчання за програмою mhGAP, розробленою ВООЗ, в Україні пройшло понад 70 000 фахівців, які навчилися надавати допомогу пацієнтам із депресією, гострою реакцією на стрес, тривогою тощо.

За даними звіту, медпослуги при ментальних розладах за цим пакетом надавали 782 медичні заклади, 117 698 пацієнтів отримали допомогу фахівців.

Як зазначається у звіті, протягом 2023 року понад 2,2 млн пацієнтів отримали препарати та медичні вироби за програмою реімбурсації «Доступні ліки». Ліки від серцево-судинних захворювань, хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів, цукровому діабеті 2 типу отримали понад 32 млн пацієнтів, імуносупресивні лікарські засоби - понад 1 тис. пацієнтів, інсулін - 192 тис. пацієнтів, ліки при нецукровому діабеті - майже 2 тис. пацієнтів, ліки при розладах поведінки та психіки - понад 35 тис. пацієнтів, препарати для знеболення - 1, 4 тис. пацієнтів, ліки при хворобі Паркінсона - понад 19,5 тис. пацієнтів.

До програми «Доступні ліки» у минулому році долучилося 12 437 аптек.

Читайте також: Програма медгарантій в Україні: безоплатну допомогу при інсульті надають 227 лікарень

Також, як йдеться у звіті, протягом року до контакт-центру НСЗУ надійшло понад 284 тис. телефонних дзвінків, 59% з них - від пацієнтів, яких цікавила деталізація послуг спеціалізованої меддопомоги, інформація про лікарські засоби поза програмою реімбурсації, заміна номера телефону в декларації, перевірка лікарського засобу в реєстрі «Доступних ліків», адреси лікарень.

Окрім цього НСЗУ за минулий рік отримала понад 2 700 скарг. 27% з них стосувалися вимагання коштів за лікування, 25% - відмови у наданні пацієнтам медичної допомоги 18% - фіктивних електронних медичних записів, 9,1% - неякісних медпослуг, 7,4% - неетичного поводження з пацієнтами.

Як зазначається у звіті, у 2023 році зафіксовано приклади повернення значних сум (наприклад, від 40 до 50 тис. грн) одному пацієнту. Також є результати претензійної роботи, коли лікарня повертала кошти до держбюджету за ненадання послуги в повному обсязі. Є приклади дисциплінарних заходів – звільнення лікарів, які відмовляються надавати послуги безоплатно чи вимагають, щоб пацієнти купували ліки та медзасоби самостійно.

За даними звіту, декларації з лікарями первинки станом на 2023 рік уклали 32 147 845 українців, 54,5% з них - жінки, 45,5% - чоловіки.

Читайте також: Голова НСЗУ: Необізнаність пацієнтів про Програму медгарантій створює підгрунтя для маніпуляцій

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня 2024 року в Україні почала діяти Програма медичних гарантій на 2024 рік. У поточному році Програма медгарантій включає 44 пакети медичних послуг. На її реалізацію заплановано 158,7 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-