Православна церква України підтримує необхідність законодавчої заборони УПЦ МП

Православна церква України підтримує необхідність законодавчої заборони УПЦ МП

Укрінформ
Православна церква України підтримує необхідність запровадження законодавчої заборони підлеглості релігійних організацій в Україні релігійним об’єднанням з центром у державі-агресорі та звертається до ВР з проханням підтримати відповідний урядовий законопроєкт.

Про це йдеться у постанові Архієрейського Собору, який пройшов 11 травня 2024 року у Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Укрінформ.

«Собор послідовно підтримує необхідність запровадження законодавчої заборони підлеглості релігійних організацій в Україні релігійним об’єднанням з центром у державі-агресорі та звертається до парламенту України з проханням, після внесення необхідних доповнень, ухвалити підтриманий релігійною спільнотою України урядовий законопроєкт з цього питання», - йдеться у підсумковому документі Собору.

Собор також засвідчив бажання і готовність Помісної церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томоса про автокефалію, висловивши жаль з приводу ультимативних відмов керівництва Митрополії Московського патріархату в Україні від такого діалогу, водночас засвідчивши його успішність на рівні релігійних громад.

Єпископат ПЦУ також висловив сердечну подяку Вселенському Патріархату, Олександрійському Патріархату, Церквам Кіпру та Греції за підтримку в час важких випробувань війною, а також подякував за підтримку християнським церквам, релігійним спільнотам.

Читайте також: Заборону УПЦ МП підтримують 63% українців

Як повідомлялося, 11 травня 2024 року в Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Києво-Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської лаври відбувся Архієрейський собор автокефальної Української православної церкви, в якому взяли участь 53 архієреї Православної церкви України.

Фото: www.pomisna.info

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-