У кіберполіції кажуть, що ситуація щодо насильства в інтернеті - некритична

У кіберполіції кажуть, що ситуація щодо насильства в інтернеті - некритична

Фото
Укрінформ
В Україні немає критичної ситуації щодо насильства у цифровому просторі.

Про це начальник управління Департаменту кіберполіції Євгеній Панченко сказав під час круглого столу у Медіацентрі Україна - Укрінформ «Безпека від насильства у цифровому просторі - це шлях до ЄС».

«Вираженої, критичної ситуації щодо насильства у цифровому просторі ми не бачимо. Рівня зростання цих злочинів не прослідковується», - повідомив Панченко.

Водночас адвокатка Ірина Попіка наголосила, що зараз в Україні відсутнє чітке правове регулювання злочинів, пов'язаних з насильством у цифровому просторі.

«Основна проблема - відсутність на законодавчому рівні закріплення певної відповідальності за кіберзлочини. Тут потрібно вносити зміни на законодавчому рівні і передбачати відповідний склад злочину», - підкреслила Попіка.

Читайте також: В Україні не ведеться статистика щодо кібернасильства - експертка

На її думку, якщо говорити про відносини між членами сім’ї чи колишніми членами сім’ї, то тут можна керуватися законом «Про запобігання та протидію домашньому насильству», можна використовувати положення Стамбульської конвенції.

Як повідомляв Укрінформ, минулого року в Україні склали понад 163 тисячі адміністративних матеріалів за вчинення домашнього насильства.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-