Пенсійний фонд завершив ідентифікацію пенсіонерів-переселенців

Пенсійний фонд завершив ідентифікацію пенсіонерів-переселенців

Укрінформ
Фізичну ідентифікацію в Україні пройшли майже 213 тисяч пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих до початку повномасштабного вторгнення.

Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики, передає Укрінформ. 

«Майже 213 тис. пенсіонерів-переселенців, які стали внутрішньо переміщеними особами до початку повномасштабної війни, успішно пройшли фізичну ідентифікацію – вони мали для цього 9 місяців <…> Фізична ідентифікація потрібна для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій вони призначені», - йдеться в повідомленні.

У Мінсоцполітики зазначають, що така ідентифікація є загальноприйнятою світовою практикою. В Україні для таких пенсіонерів-ВПО її було тимчасово призупинено на період дії карантину у зв‘язку з Covid-19 і відновлено 1 липня 2023 року.

Читайте також: Пенсіонерам ще на три місяці продовжили виплати від продовольчої програми ООН

Наголошується, що ідентифікацію можна було пройти у кілька способів: особисто відвідуючи відділення банку і віддалено. Крім того, держава самостійно перевіряла в наявних реєстрах, чи зареєстровані такі пенсіонери як ВПО на територіях, підконтрольних уряду України.

У міністерстві підкреслюють, всім пенсіонерам, які пройшли ідентифікацію, але ще отримали в строк виплати, пенсії надійдуть до кінця місяця.

Як повідомлялося, АТ “Ощадбанк” з 1 квітня планує заблокувати протерміновані картки внутрішньо переміщених осіб за тарифним пакетом «Мій рахунок», проте пенсійні виплати накопичуватимуться до ідентифікацїі в банку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-