КСУ ухвалив рішення у справі про єдиний статус суддів в Україні

КСУ ухвалив рішення у справі про єдиний статус суддів в Україні

Укрінформ
Реорганізація, ліквідація або фактичне припинення діяльності суду не позбавляє статусу судді кожного з його суддів.

Відповідне рішення 26 березня ухвалив Другий сенат Конституційного Суду у справі за конституційною скаргою громадянки Євграфової Єлизавети Павлівни, інформує пресслужба суду.

Зокрема, КС визнав неконституційним оспорювані норми закону - окремий припис пункту 7 розділу ХІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402–VІІІ зі змінами.

Як зазначається у рішенні, винагорода судді є складником його статусу, реорганізація, ліквідація або інше фактичне припинення діяльності суду не позбавляє статусу судді кожного з його суддів.

КС виходив з того, що приписами статті 126 Конституції для запобігання будь-якому впливу на суддів усім їм гарантовано ідентичний рівень конституційної захищеності та однакові гарантії їх незалежності й недоторканності, засадничі підходи до забезпечення таких гарантій, і на цьому мають бути засновані закони України, що визначають судоустрій, судочинство та статус суддів.

"Всі судді системи судоустрою України мають єдиний статус, який притаманний їм як особам, які виконують виняткову конституційну функцію – чинення правосуддя. Єдиний статус суддів означає однаковість юридичного становища суддів в усіх аспектах, передусім однаковість їх гарантій незалежності та недоторканності, прав і обов’язків, вимог, обмежень, заборон та відповідальності. Водночас забезпечення гарантій незалежності та недоторканності суддів має базуватися на принципі єдиного статусу суддів, який не допускає, зокрема, вибірковості у забезпеченні цих гарантій та зниження їх рівня певній категорії суддів, що не сприяє чиненню правосуддя неупередженими, об’єктивними, безсторонніми та незалежними судами, реалізації конституційного права на судовий захист“, – йдеться у рішенні.

КС констатував, що дотримання незалежності судової влади та кожного окремого судді, недопустимість будь-якого стороннього впливу на суддів є обов’язком усіх органів державної влади, їх посадових осіб й інших осіб за міжнародним правом.

У рішенні КС зазначив, що належне матеріальне та соціальне забезпечення суддів, зокрема й право на винагороду судді та інші конституційні гарантії їх незалежності та недоторканності, поширено на всіх суддів і мають бути забезпечені державою на основі принципу єдиного статусу суддів без будь-якого зниження рівня таких гарантій.

Суддею-доповідачем у справі виступав Віктор Городовенко.

Читайте також: КСУ визнав неконституційним обмеження максимального розміру пенсій чорнобильцям

Як повідомляв Укрінформ, Пленум Верховного суду звернувся до Конституційного суду України з поданням щодо конституційності окремих положень пенсійного законодавства, які порушують принцип юридичної визначеності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-