Українці більше довіряють анонімним джерелам інформації, аніж офіційним - Соловей

Українці більше довіряють анонімним джерелам інформації, аніж офіційним - Соловей

Укрінформ
Наразі більшість українців отримують інформацію з Телеграм-каналів, зокрема, зростає довіра до анонімних джерел інформації.

Про це сказав керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей під час форуму «Креативна Україна» 2024, передає кореспондент Укрінформу.

"Ми бачимо, що понад 70% українців тепер інформацію отримують з Телеграм-каналів. Натомість до війни цей показник був 20%. Ми бачимо одночасне зростання, при тому у дуже великих масштабах, довіри до анонімних Телеграм-каналів. Так, серед них є українські... Українці можуть не вірити російським Телеграм-каналам, але чомусь вони більше довіряють не офіційним, а анонімним, які не можуть ні з ким ідентифікувати", - сказав Соловей.

Він зазначив, що наразі фактично створена паралельна медіасистема, яка ніким не регульована. За його словами, іноді і держава, і всі ми підживлюємо цю медіасистему.

Соловей підкреслив, що у громадян зростає рівень критичності до всього, що відбувається, і це означає, що стійкість нашого суспільства під серйозною загрозою.

"Головною засадою цієї боротьби з валом російської пропаганди стало не стільки спростування, скільки збільшення порогу недовіри до всього російського. І все, що асоціюється з Росією. Цей поріг формується, в тому числі і специфічною лексикою воєнного часу. Часто ненормативною. І оце використання мемів, лексики стало поділом між "свій" і "чужий"", - сказав керівник Центру.

Читайте також: ІМІ та «Детектор медіа» заявляють про тиск з боку анонімних телеграм-каналів

Як повідомляв Укрінформ, 19 березня у Києві проходить VII Міжнародний форум «Креативна Україна». Захід зібрав урядовців, народних депутатів, українських та закордонних експертів й експерток, креативних підприємців і підприємиць, митців і мисткинь, журналістів і журналісток, аби продемонструвати, як у горнилі війни переосмислюється і зароджується нова українська культура та креативні індустрії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-