Уряд із квітня скоротить 19,3 тисячі вакантних штатних посад у держорганах

Уряд із квітня скоротить 19,3 тисячі вакантних штатних посад у держорганах

Укрінформ
Кабінет Міністрів ухвалив рішення з 1 квітня скоротити 19,3 тис. вакантних штатних посад у системі державних органів.

Як передає Укрінформ. про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

«Вакантні посади за системою оплати праці, що діяла в 2023 році і раніше, мали важливу роль для міністерств. Адже коли в міністерствах була значна кількість вакансій, а фонд оплати праці рахувався за граничною чисельністю, це створювало передумови його економії та приводило до виплат більшої заробітної плати. Тому уряд виправив таку ситуацію», - сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев

За його словами, Мінфін ініціював зміни підходів до умов оплати держслужбовців, адже розумів проблематику нерівних умов у цій системі.

«Проаналізувавши стан оплати праці в державних органах, ми побачили, що у деяких органів стимулюючі надбавки були необмежених розмірів або окремим працівникам необґрунтовано встановлено занадто великі надбавки. Наприклад, в одному із структурних підрозділів ОДА у працівника відділу бухгалтерського обліку оклад становив 11 тис. гривень, а надбавка - 620%, заробітна плата цього працівника зростала автоматично у 6 разів», - прокоментував заступник міністра фінансів.

Читайте також: Шмигаль анонсував скорочення кількості міністерств на третину

Тому уряд у 2024 році реалізував реформу оплати праці, запровадивши нову грейдову систему посадових окладів в органах державної влади.

Як повідомлялось, Президент України Володимир Зеленський сказав, що у разі дефіциту коштів в Україні робитиметься все, щоб інфраструктура управління державою зменшилась.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-