УКРІНФОРМ: ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ТИЖДЕНЬ (16 - 22 лютого 2024 року)
16-18 лютого відбулася 60-та ювілейна Мюнхенська безпекова конференція, яка є міжнародною платформою для обговорення проблем безпеки. Українська делегація на Мюнхенській безпековій конференції брала участь в обговореннях та дискусіях на вищих рівнях, увага була сконцентрована на питаннях безпеки, євроатлантичної інтеграції, НАТО.
Президент України Володимир Зеленський у виступі на конференції окреслив 5 кроків для досягнення ключової цілі - знищення джерела воєн та дестабілізацій.
Журналісти Укрінформу перебували на полях заходу, оперативно та всебічно висвітлювали подію. Серед низки контенту - новинні матеріали, коментарі, стріми з місця події, аналітичні матеріали, а також ексклюзиви - відеоінтерв’ю з українськими політиками та урядовцями. Зокрема, з віцепрем'єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною, міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим, народними депутатами Євгенією Кравчук, Олексієм Гончаренком та іншими. Чи почули Президента України - у спеціальному підсумковому репортажі з Мюнхена.
ТОП-3 відео Укрінформу за переглядами:
-
Ексклюзивні кадри підготовки Президента України до виступу на МБК, його зустріли оплесками
-
Президент зустрівся з Марком Рютте, прем’єр-міністром Нідерландів
Важливою подією, у звітний період, стало підписання Україною угод про гарантії безпеки з Німеччиною та Францією, у рамках Вільнюської декларації G7.
Однією гарячих тем - оборона Авдіївки. 18 лютого Сили оборони завершили вихід із Авдіївки. Оборона Авдіївки від російських загарбників тривала майже 10 років. Росія захопила Авдіївку ціною величезних втрат у техніці та людях. За 4 місяці активної фази боїв знищено більше 47 тис окупантів, 364 танки, 5 літаків та іншої техніки противника.
Укрінформ продовжив аналізувати проблему блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею роз’яснювати генезу конфлікту, його політичні та ідеологічні аспекти, а також, що це означає для українсько-польських відносин. Журналісти розбиралися, чому Україна – стала заручницею політичних процесів у Польщі та ЄС, чим конкретно невдоволені польські фермери, чи є провина України та чому уряд Туска не вирішує проблему.
Укрінформ продовжує інформувати своїх читачів і глядачів про зусилля щодо Формули миру Президента Володимира Зеленського. Одним з ключових пунктів є звільнення всіх полонених і депортованих, зокрема, викрадених українських дітей. Про те, як Україна формує міжнародну коаліцію для повернення дітей, яких викрала росія та відповідальність для причетних до незаконних депортацій - на сайті інформагентства.
Укрінформ продовжив висвітлювати тему відбудови українських міст, які зруйнувала росія. Це має бути масштабна модернізація – не лише зруйнованого, а усієї країни. Відбудовувати треба на якісно новому рівні – з “поглядом у майбутнє” та з урахуванням сучасних цивілізаційних стандартів і вимог. Такий лейтмотив Будівельного форуму “Енергоефективне відновлення України”, який висвітлювали журналісти агенції.
“Якщо ви шукаєте найкращий в світі досвід у відбудові країни після війни, відновлення інфраструктури та промисловості, то найкращого місця, аніж Японія вам не знайти”, – неодноразово казав посол України в Японії Сергій Корсунський, який багато зробив і продовжує робити для заохочення японського бізнесу до інвестицій в Україну. Про японський досвід швидкої і якісної відбудови після масштабних руйнувань, так необхідний зараз Україні - у матеріалі закордонного журналіста Укрінформу.
Як вже відбудовується Баштанка, що на Миколаївщині, як мешканці міста відновлюють бізнес та допомагають Силам оборони, у репортажі кореспондентки Укрінформу.
Фактчекери Укрінформу продовжили спростовувати фейки російської пропаганди. Серед них - про “нужденність” українських ветеранів і погане ставлення держави до них, про “проросійських партизанів” в Україні та ін.
У період з 16 по 22 лютого, на україномовній версії сайту “Укрінформу” опубліковано 1 780 новин, 47 публікацій, 12 інтерв’ю та 17 матеріалів у рубриці “Експертиза”.
Топ-5 матеріалів з найвищими показниками щодо переглядів:
-
Армія США виділяє кошти з власного рахунку на підтримку України - CNN – 63 417
-
“Швидкі забирали їх з берега”: у ВМС вважають, що велика частина екіпажу “Цезаря Кунікова” загинула — 33 589
-
Дайджест для мешканців прифронтових територій «УКРАЇНА СВОЇХ ПІДТРИМУЄ». Випуск № 5 - 28 953
-
Експерт про пілотів російських «СУшок»: Це феномен самогубців – 28 546
З 16 по 22 лютого на сайті Укрінформу опубліковано ексклюзивні інтерв’ю:
- Олексій Данілов, секретар Ради національної безпеки і оборони України: Війна змінилася – хто опанує нові технології, той виграє. Про трансформацію діяльності РНБО впродовж останніх двох років, оновлення військового керівництва держави, ключові зміни у війні, причини сповільнення процесу надання партнерами збройної й фінансової допомоги, необхідність дочекатися результатів слідства у справах щодо тиску на журналістів, розвиток вітчизняного військово-промислового комплексу, наявність програми виробництва українських систем протиповітряної оборони.
-
Іван Федоров, начальник Запорізької ОВА: До 1 вересня в Запоріжжі будуть підземні школи. Про військових, оборону, зраду і зрадників, руйнування і відновлення, економіку, «гуманітарний скандал», про тих, хто все втратив і має починати з нуля.
-
Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті: Вважаю, що Революція Гідності – це ще не закінчений процес. Про те, як популяризувати українську історію в Україні і у світі, де врешті-решт буде розташоване національне меморіальне кладовище та як деколонізувати українські топоніми, щоб суспільство не сварилось.
-
Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ: Усю Росію засобами ППО перекрити неможливо. Про розвиток Повітряних силх України, чи здатна Росія захистити свою територію від ударів з боку України, як триває підготовка до отримання винищувачів F-16, скільки РФ має бойових літаків.
-
Вадим Філашкін, начальник Донецької ОВА: На Донеччині наразі немає безпечних місць. Про те, скільки у наближених до фронту громадах залишається мешканців, як вони виживають, чи можуть отримати медичну допомогу, яка ситуація з евакуацією з регіону.
ТОП-5 матеріалів щодо найбільшої цитованості матеріалів Укрінформ:
-
Polish farmers to step up protests with total blockade of Ukrainian border - Daily Mail UK
-
Polish farmers to step up protests with total blockade of Ukrainian border - Reuters
-
US State Department states Putin has no advantage in war (Попри затримку допомоги Україні, Путін не здобув переваги у війні - Держдеп)
-
Canada considers sending decommissioned air-to-ground rockets to Ukraine (Канада досі вивчає можливість передачі Україні списаних авіаракет - міністр оборони).
-
Air Force: Ukraine transitions to F-16 in emergency manner, unlike any other country (Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ Усю Росію засобами ППО перекрити неможливо).
За результатами аналізу з використанням системи YouScan, загальна кількість посилань за звітний період — 16 949 (дані за попередні 7 днів - 13 754).
Показники щодо загальної відвідуваності україномовної та іншомовної версій сайту за звітний період — понад 1,4 млн, перегляди — понад 3,1 млн, кількість взаємодій із сайтом — близько 8,2 млн.
На Єдиній подієвій стрічці за тиждень випущено 1 859 новин. Редакція оперативної інформації випустила 564 новини (43 з яких - ексклюзиви), економічна редакція — 124 (з них 5 - ексклюзиви), регіональна — 383. Повідомлень іноземними мовами за тиждень — 845 (у середньому щодоби - 121 новина). Загалом, журналісти закордонної редакції випустили 347 новин, 12 публікацій, 19 відео та 209 фото.
Загальні показники щодо кількості підписників у соціальних мережах, де представлено агенцію — 518 299 (попередній тиждень - 516 987), охоплення — понад 10,47 млн (попередні 7 днів - 9,6 млн).
Фотокореспонденти “Укрінформу” з 16 по 22 лютого зробили 87 фоторепортажів, загалом опубліковано - 1 609 фотографії. За результатами аналізу з використанням системи YouScan, у період з 16 по 22 лютого світлини фотокореспондентів Укрінформу друкували у матеріалах The Guardian, CNN, The Wall Street Journal, Onet.
Кількість підписників YouTube-канал UkriformTV за 7 днів зросла на 4 тисячі. Станом на 22 лютого 2024 їх - 853 тис. (попередні показники - 849 тис). Переглядів відео на YouTube-каналі – 4,2 млн (попереднього тижня – 2,6 млн). Це, у середньому, - понад 600 тисяч щодоби (попереднього тижня - понад 370 тисяч щодоби).
ТОП-3 відеоматеріалів Укрінформу за переглядами:
На Майдані пройшла хода у пам'ять про Небесну сотню – 81 тис
В росії помер Навальний? – 21 тис
В Іспанії застрелили Максима Кузьмінова, який перегнав гелікоптер з РФ в Україну – 15 тис
У рамках проєкту “Влада inside”, вийшло ексклюзивне інтерв’ю з міністром юстиції України Денисом Малюською. Журналіст та генеральний директор Укрінформу Олексій Мацука розпитав про те, як українські юристи здобуватимуть перемоги у міжнародних судах у справах про відшкодування наслідків кремлівських злочинів, чи готова Україна мобілізувати ув'язнених та "умовно" засуджених, скільки ми витрачаємо на утримання російських полонених та який зиск маємо натомість. Текстова версія - на сайті Укрінформу.
В ефірі “Самохвалов запитує” - розмова з народним депутатом, головою Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою. Про бюджет, робочі місця, стосунки влади та бізнесу, а також, що буде з Україною, якщо США не дасть коштів. Текстова версія - на сайті Укрінформу.
Гостем чергової програми “Станція Краматорськ” став Ілля Ільяшенко з позивним “Смурф” – військовослужбовець 23-го загону морської охорони Держприкордонслужби, захисник Маріуполя. Теми розмови: початок повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року, особливості оборони Маріуполя та ведення бойових дій в облозі, російський полон та реабілітація, взаємини між цивільними й військовими, мобілізація та мотивація служити. Текстова версія - на сайті Укрінформу.
Шановні читачі, ми удосконалили безоплатну розсилку ексклюзивних матеріалів Укрінформу по п'ятницях.
За цим посиланням тепер дізнайтесь швидко про інформаційні ТОП-тренди країни.
Підписуйтесь на розсилку про Укрінформ:
-
вівторок - звіт агентства за тиждень;
-
п'ятниця - наші ексклюзиви.
Більше інформації - у менеджерки з комунікацій Укрінформу Наталії Максименко 0673348619, pr@ukrinform.com