Після закінчення війни громадянам треба буде здати бойову зброю - МВС

Після закінчення війни громадянам треба буде здати бойову зброю - МВС

Укрінформ
Українським громадянам після закінчення війни із РФ потрібно буде здати бойову зброю. Це стосується і виданої для захисту держави, і трофейної зброї.

Про це у інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, інформує пресслужба МВС, передає Укрінформ.

"Бойову зброю громадяни повинні будуть здати (після закінчення війни - ред.)", - зазначив Клименко.

Відповідаючи на питання щодо законодавства про зброю, яке досі не ухвалене, і щодо того, що в українців при цьому багато зброї на руках через війну, очільник МВС наголосив, що незабаром законодавство буде доопрацьоване та ухвалене.

За його словами, йдеться про два законопроєкти.

"Перший – закон про національний спротив, який визначить подальшу долю здобутої в якийсь спосіб, виданої чи трофейної зброї. Другий – закон про цивільну зброю, який також допрацьовується", - поінформував міністр.

За його словами, мета - щоб будь-яка зброя, що якимось чином потрапила до рук українців, зокрема і трофейна, не була десь схована на багато років і потім не застосовувалася у кримінальних цілях або в політичних процесах.

Клименко розповів, що після ухвалення відповідного закону громадянам треба буде поінформувати про наявність у себе такої зброї і протягом 90 днів після закінчення воєнного стану здати її до підрозділів Національної поліції.

Глава МВС зазначив, що окрім здачі такої зброї, у законопроєкті планують передбачити варіанти її знешкодження – вихолощення, переробку на дозволені види зброї тощо.

"Трофейну зброю, яку ми взяли у ворога, ми теж пропонуємо здавати. Зокрема це автоматична зброя – автомати. Однозначно, що поза законом після війни – це гранатомети, вони мають бути обов’язково здані до підрозділів системи МВС", - поінформував він.

Читайте також: Клименко вважає, що необхідно ухвалити закон про трофейну зброю

Міністр заявив, що другий закон - про цивільну зброю - визначатиме, кому можна буде видавати зброю та яку. Це зокрема стосується короткоствольної зброї (пістолетів).

"Ми маємо зробити нашу країну безпечною. Зробити, щоб зброя в руках наших громадян була зрозумілою для інших громадян", – зазначив Клименко.

Як повідомлялося, 17 лютого у МВС поінформували, що українці подали майже 226 тисяч заяв на реєстрацію зброї.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-