Кількість задоволених роботою ТЦК родичів військових знизилася

Кількість задоволених роботою ТЦК родичів військових знизилася

Дослідження
Укрінформ
Роботою Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки задоволені 45% родичів військових, 15% – частково задоволені, 20% – повністю незадоволені.

Такі результати дослідження оприлюднила голова ВГО «Об’єднання матерів та дружин Захисників України» Наталія Музика на пресконференції в Укрінформі.

«Наразі питання соціального супроводу родин військовослужбовців є вкрай актуальним і потребує уваги різних громадських та державних структур», - зауважила вона.

Експертка підкреслила, що хоча держава надає різні матеріальні та соціальні гарантії, проте їхня реалізація потребує «вдосконалення процесів та людяного підходу».

Саме тому громадська організація «Об’єднання матерів і дружин Захисників України» разом із агенцією Info Sapiens провели дослідження ефективності роботи ТЦК та СП із родинами військовослужбовців, загиблих, полонених, зниклих безвісти.

Музика нагадала, що в обов’язки ТЦК та СП входять не лише мобілізаційні процеси але й організація соціального і правового захисту, підготовка та подання документів для призначення пенсій, оформлення документів для виплати компенсацій військовим з інвалідністю, членам сімей загиблих, оформлення документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі військового, надання довідки дружинам (чоловікам) військовослужбовців про проживання разом і неможливість працевлаштуватися на місці служби, інші заходи спрямовані на соціальний захист військовослужбовців, пенсіонерів, членів їх сімей.

Читайте також: Закон про мобілізацію має стосуватися й ТЦК - військовий

За її словами, рівень інформування щодо пільг і соцгарантій є досить високим – трохи більше 70% зазначили, що були поінформовані працівниками ТЦК.

Згідно з рузельтатами опитування, якістю роботи ТЦК та СП задоволені 45% респондентів, 15% – частково задоволені; 20% – повністю незадоволені; 20% - важко відповісти.

Водночас Музика зауважила, що цілком задоволених роботою ТЦК та СП стало менше на 15%, а показник незадоволення зріс на 11% порівняно з періодом до лютого 2022 року.

У ході дослідження родини військових відзначили, що після 2022 року їм доводиться частіше відвідувати ТЦК та СП, щоб отримати необхідні документи. Так, 40% опитаних заявили, що більше п'яти разів зверталися до центрів комплектування, тоді як до 2022 року цей показник становив 30%.

«Проведене дослідження свідчить, що необхідно змінювати алгоритм взаємодії ТЦК та СП із родинами військовослужбовців, а також впроваджувати заходи, які дозволять полегшити отримання пільг і соцвиплат», - акцентувала голова ВГО «Об’єднання матерів та дружин Захисників України».

Музика також зазначила, що важливою функцією ТЦК та СП є сповіщення родини про загибель військового, адже за законом військовий комісар у день отримання сповіщення про загибель особисто (по змозі в присутності лікаря) має сповістити близьких родичів загиблого (померлого).

«Згідно з результатами опитування, лише 40% сімей отримали сповіщення про загибель родича-військового від ТЦК та СП. У 2/3 з цих випадків родичі були повідомлені особисто військовим комісаром», - поінформувала голова ВГО «Об’єднання матерів та дружин Захисників України».

Експертка додала, що за даними дослідження, у 22% випадків родини сповіщали побратими загиблого, 17% (кожна п’ята родина) - дізнавалися самостійно, 9% - були поінформовані командиром загиблого.

Також вона зазначила, що «Об’єднання матерів і дружин Захисників України» дослідило міжнародний досвід правового і соціального захисту громадян, які загинули, виконуючи військовий обов’язок.

«На основі цього дослідження пропонуємо такі кроки, що допоможуть розв’язати низку проблемних питань у взаємодії між сім’ями і ТЦК та СП. По-перше необхідно створити або відновити роботу громадських приймалень у загальнодоступних місцях (ЦНАПах, сільрадах) із залученням працівників ТЦК та СП, громадськості, органів місцевого самоврядування. Таким чином вдасться нормалізувати ситуацію з «емоційним» напрямком роботи ТЦК та СП, поліпшити комунікацію з родинами, знизити рівень байдужості, неввічливості та хамства», - наголосила Музика.

Вона також акцентувала на необхідності розробки та впровадження системи автоматизації процесів нарахування, перерахування пенсійних та соціальних виплат, що дозволить уникнути бюрократичної тяганини, зменшити кількість відвідувань ТЦК та СП родинами та випадків втрати документів підрозділами.

«Об’єднання матерів і дружин Захисників України» готове співпрацювати з ТЦК та СП, держорганами в цьому напрямку, адже підтримка родин загиблих – наша спільна робота, яка потребує системного, а не точкового реагування на труднощі. Родини загиблих і зниклих безвісти – дуже вразлива категорія, яка вже має травмуючий досвід. І розв’язання їхніх соціальних питань, полегшення процедури отримання законних пільг – наш обов’язок», – резюмувала Музика.

Читайте також: ТЦК працюватимуть цілодобово під час мобілізації - рішення уряду

У Всеукраїнській громадській організації жінки з родин воїнів російсько-української війни об’єдналися заради допомоги та взаємної підтримки, розвитку активного, національно-свідомого громадянського суспільства, спроможного контролювати дії влади, активного впливу на розбудову України як мирної, суверенної, демократичної держави.

ВГО була заснована у 2014 році і наразі налічує більше 2500 жінок-членкинь об’єднання у 14 регіональних підрозділах.

У ході дослідження методом телефонного інтерв’ю та онлайн анкетування було опитано 1100 осіб, які є членами родин військових, які пішли на військову службу до 2022 року, а також члени родин військових, які пішли на службу після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-