В Україні досі низький відсоток звернень від жертв насильства - Левченко

В Україні досі низький відсоток звернень від жертв насильства - Левченко

Укрінформ
В Україні досі низький відсоток звернень по допомогу від жертв гендерно зумовленого насильства, уряд активно розширює мережу закладів, куди такі особи можуть звернутися.

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

"Проблеми насильства із самого початку були латентними. Тобто до соціальних працівників, громадських організацій або правоохоронних органів завжди звертався невеликий відсоток тих, хто постраждав. Декілька років тому ми проводили дослідження, і за нашим оцінюванням це було близько 10%. Наразі завдяки активній роботі і щодо формування компетенції фахівців, і інформаційної діяльності, без сумніву, цей відсоток набагато вищий. Але і сьогодні явище залишається таким, про яке дуже часто не хочуть говорити. Або починають говорити тоді, коли воно набуває вже ознак не просто правопорушення, а злочину", - сказала Левченко.

Читайте також: Левченко: Ми повернемось до діалогу з церквою щодо підтримки Стамбульської конвенції

За її словами, потрібно, щоб жителі регіонів знали про ресурси й установи, де можуть отримати необхідні їм послуги: інформаційні, соціальні, психологічні, правові.

"Незабаром спільно з партнерами Фонду народонаселення ООН ми будемо відкривати нові кризові кімнати в місті Хотині. Тобто така мережа стає більш розгалуженою в Україні, і це дуже важливо, щоб задовольнити потреби наших громадян. І для того, щоб більший відсоток тих, хто потребує допомоги, міг її отримати", - сказала урядова уповноважена.

Вона також нагадала про телефонні гарячі лінії: цілодобова загальнонаціональна урядова гаряча лінія 15-47, гаряча лінія громадської організації "Ла Страда" – 116-123, якщо телефонувати з мобільного, або 0 800 500 335 – зі стаціонарного телефона. Там можна отримати як консультацію - правову або психологічну, так і інформацію про установи, які надають допомогу за місцем проживання.

Читайте також: Проблема гендерно зумовленого насильства лишається у фокусі державної політики - Левченко

Як повідомлялося, в Україні спеціалізовану допомогу торік отримали 90 тисяч жертв домашнього насильства.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-