Уряд удосконалив порядок надання тимчасового житла переселенцям

Уряд удосконалив порядок надання тимчасового житла переселенцям

Укрінформ
Кабінет Міністрів затвердив порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, передає Укрінформ.

«Сьогодні Кабмін вніс зміни до Постанови від 29.04.2022 № 495, якою затверджено Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», - йдеться у повідомленні.

Ухваленими змінами доповнено новими категоріями перелік пріоритетності надання тимчасового житла ВПО.

Уточнюється, що відтепер у перелік також входитимуть сім’ї військовослужбовців з-поміж внутрішньо переміщених осіб, ВПО, які повторно перемістилися через збройну агресію РФ, а також ВПО з-поміж мешканців відповідної територіальної громади, яка здійснює забезпечення житловими приміщеннями із фонду, житло яких було зруйноване.

Водночас документом розширено можливості фінансування органами місцевого самоврядування (ОМС) фонду житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО, поза межами їхньої юрисдикції.

«Тобто ОМС тих територій, із яких перемістилися ВПО, зможуть брати участь у розподілі житлового фонду у приймаючих громадах», - пояснюють у Міністерстві.

Окрім того, відтепер ВПО можуть стати на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, навіть за відсутності такого фонду на момент їхнього звернення.

Читайте також: Уряд вже виплатив майже ₴580 мільйонів компенсації за розміщення переселенців

Відповідний документ розробило Мінреінтеграції, напрацьовано за результатами роботи Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

Очікується, що ухвалення такого рішення сприятиме ефективному обліку та наданню житла для тимчасового проживання внутрішніх переселенців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-