Зеленський нагородив волонтерів відзнаками «Золоте серце»

Зеленський нагородив волонтерів відзнаками «Золоте серце»

Відео
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський нагородив високими президентськими відзнаками "Золоте серце" українських волонтерів, зазначивши, що допоки б'ються волонтерські серця в Україні, доти б'ється український народ.

Про це він сказав на урочистій церемонії нагородження з нагоди Міжнародного дня волонтера, повідомляється на сайті Президента, передає Укрінформ.

"В Україні й в усьому світі не знайти, я впевнений, будівлі чи площі, які могли б умістити всіх наших громадян, дотичних до такого важливого волонтерського руху. Всіх, хто заслуговує на нагороду, всіх, хто заслуговує на це слово: "дякую". Це мільйони людей. Безумовно, ті, хто присутні тут особисто, символізують загальнонаціональний волонтерський вогонь. Це люди з багатьох регіонів України, які допомагають на різних напрямках, різним групам, різним людям, категоріям людей. Люди з великим серцем. Люди, народжені з таким серцем. Допоки б’ються ваші серця, волонтерські серця, та дух допомоги й підтримки, доти б’ється наш народ, доти б’ється Україна. Безупинно. Б’ється безупинно", - заявив Президент.

Відео: ОП

За його словами, волонтерська сила не має власного однострою чи офіційного гасла, але є два слова, які коротко та влучно змальовують явище великого волонтерського руху. Перше слово - "плюс" і друге - "дякую".

"Перше слово – те, яке найчастіше вживають волонтери. Всі дев’ять років війни. Як люди, які завжди на зв’язку. Які прочитають повідомлення чи візьмуть слухавку в будь-який час. О другій ночі чи о п’ятій ранку. І, дізнавшись, що комусь потрібна допомога, дізнавшись про ті чи інші потреби, дадуть просту відповідь: "Плюс»", - сказав Зеленський.

Читайте також: Зеленський привітав волонтерів зі святом: Це ще один рід нашої армії і джерело сили

Це коротке слово, зазначив він, за яким слідує велика, важка робота, адже все, що роблять волонтери задля того, аби цей "плюс" втілився в реальне наше життя. За цим одним словом, додав він, можуть стояти десятки повідомлень, сотні дзвінків, тисячі кілометрів дороги, години й навіть дні без сну, відпочинку.

"І тоді неодмінно з’являється друге слово. Не заради якого ви живете, але воно є. Воно таке саме просте, але водночас безцінне. Це слово "дякую". Я дякую. "Дякую", яке кажуть вам мільйони людей, яких ви підтримуєте. "Дякую", яке завжди кажу вам я від щирого серця абсолютно… Я вам дуже вдячний за те, що ви робите щоденно, постійно, всі роки, весь цей час", - наголосив Глава держави.

Він висловив вдячність усім, хто допомагає Силам безпеки й оборони, всім, хто захищає країну, допомагає на передовій, на місцях, переселенцям, тим, хто втратив домівку, тим, хто втратив роботу, тим, хто втратив близьких, допомагає звільненим з полону, тим, хто потребує реабілітації, протезування, психологічної допомоги, літнім людям, дітям і загалом Україні.

Президент висловив переконання, що завдяки такому потужному волонтерському руху Україна обов’язково переможе. І це, за його словами, не просто віра – це абсолютна впевненість.

Зеленський підписав указ про нагороду президентською відзнакою "Золоте серце" 39 українських волонтерів. Документ оприлюднений на сайті глави держави.

В указі зазначається, що відзнака присуджена за вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху, зокрема під час здійснення заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією РФ проти України та подолання її наслідків.

Читайте також: Кожен воїн відчуває ваше тепло та підтримку: військове керівництво привітало волонтерів зі святом

Відзнаки «Золоте серце» удостоєні волонтери з різних куточків України.

Як повідомлялося, 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-