ВРП надала згоду на утримання під вартою судді Богомолової

ВРП надала згоду на утримання під вартою судді Богомолової

Укрінформ
Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою судді Полтавського районного суду Полтавської області Лариси Богомолової, відрядженої з Бердянського міськрайонного суду Запорізької області, яка підозрюється у державній зраді.

Як передає Укрінформ, про це інформують у ВРП.

“Сьогодні Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою судді Полтавського районного суду Полтавської області Лариси Богомолової, відрядженої з Бердянського міськрайонного суду Запорізької області. Таке рішення прийнято за результатом розгляду подання заступника Генерального прокурора, яке надійшло 2 травня 2023 року”, - ідеться в повідомленні.

Читайте також: ВРП знову відтермінувала початок роботи судів Херсонської області

Зазначається, що суддя Богомолова підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, а саме у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України шляхом надання представнику іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчиненому в умовах воєнного стану.

“Вища рада правосуддя вважає, що мотиви, наведені у поданні, є обґрунтованими, підтверджуються наданими матеріалами, які містять конкретні факти і докази, що можуть свідчити про вчинення суддею суспільно небезпечного діяння, визначеного Кримінальним кодексом України. Подання відповідає вимогам закону, містить обґрунтування необхідності застосування до судді такого запобіжного заходу, як утримання під вартою”, - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Рішення створених на ТОТ фейкових судів вважатимуться нікчемними - ВРП

У ВРП зауважують, що розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу, зокрема, у вигляді тримання під вартою, здійснюється слідчим суддею, судом.

Як повідомляв Укрінформ, раніше СБУ викрила голову Полтавського райсуду у співпраці з російською фсб та «зливанні» даних про захисників Маріуполя.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-