В Україні зареєстрували 4,8 мільйона внутрішніх переселенців

В Україні зареєстрували 4,8 мільйона внутрішніх переселенців

Укрінформ
В Україні офіційно зареєстровано 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб, з них 1,1 млн вже вдруге отримали статус переселенця.

Як передає Укрінформ, про це під час дискусії «Зміна демографічної ситуації в країні: прогнози і виклики для держави» повідомила перший заступник міністра соціально політики України Дарина Марчак.

«Ми бачимо дуже масштабну внутрішню міграцію. У нас зареєстровано 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб, при тому що стають на облік не всі переселенці, і це є окремою проблемою. Водночас з цих 4,8 млн шалена кількість – 1,1 млн осіб переселяються вже вдруге. Тобто з 2014 року вони спочатку виїхали з території ОРДЛО, а після 24 лютого вони знову були вимушені переміститися», - повідомила Марчак.

Читайте також: Лубінець розповів про особливості реєстрації переселенців з тимчасово окупованих територій

Така кількість мігрантів суттєво тисне на систему соціального захисту в усіх приймаючих громадах, оскільки крім житла люди потребують місць у дитячих садочках, школах, обслуговування в закладах охорони здоров’я.

«Але найбільшою проблемою є те, що ми не можемо спрогнозувати кількість необхідної інфраструктури у довгостроковій перспективі, який обсяг спроможності нам буде потрібен. Адже ми не знаємо, скільки цих громадян планує повернутися додому, а скільки вже назавжди залишаться там, де вони перебувають зараз», - підкреслила заступник міністра.

Читайте також: Чисельність населення України варіюється від 28 до 34 мільйонівдемографи

Як повідомлялося, для оперативного вирішення проблемних питань внутрішньо переміщених осіб буде створено координаційний штаб за участю урядовців та парламентаріїв.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-