У Мінреінтеграції розповіли, як оформити опікунство над дитиною під час війни

У Мінреінтеграції розповіли, як оформити опікунство над дитиною під час війни

Укрінформ
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили, як оформити опікунство над дитиною під час війни.

Як передає Укрінформ, про це Мінреінтеграції повідомляє у Телеграмі.

У відомстві зазначили, що процедура всиновлення або встановлення опіки загалом є складною та довготривалою. 

«На період воєнного стану в Україні її спростили для тих дітей, які залишилися без батьківського піклування внаслідок того, що місцезнаходження батьків чи законних представників наразі невідоме. Така форма опіки має назву «тимчасове влаштування», а перелік необхідних документів при її оформленні зменшений», - ідеться в повідомленні.

Читайте також: В ОГП назвали категорії дітей, яких росія примусово вивозить з України

Скористатися правом тимчасово прихистити дитину, яка опинилася без батьків у воєнний час, мають право особи, які перебувають у сімейних, родинних відносинах (в тому числі хрещені батьки). 

Для цього їм потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання чи перебування дитини й надати такі документи: заяву; копію паспорта; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки з дитиною; довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку; довідку про наявність чи відсутність судимості опікуна (її можна отримати онлайн через портал «Дія»).

Термін розгляду документів - один місяць. 

Читайте також: У Румунії для українських дітей провели захід, присвячений різдвяним і новорічним традиціям

«Після позитивного рішення служба у справах дітей видає наказ про тимчасове влаштування дитини. Він і є підставою для її тимчасового перебування в сім’ї родичів. Також наказ дає право представляти інтереси дитини перед третіми особами», - сказано в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець надав поради, що робити у випадку, коли зникла дитина.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-