Переселенці можуть оформити субсидію за фактичним місцем проживання

Переселенці можуть оформити субсидію за фактичним місцем проживання

Укрінформ
Внутрішні переселенці можуть оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг за фактичним місцем проживання.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Так, субсидія переселенцям надається за місцем фактичного проживання особи, і при цьому укладання договору наймання (оренди) житла не вимагається, а склад домогосподарства зазначається заявником у декларації.

Для отримання субсидії ВПО можуть звернутися особисто до одного із зазначених органів: уповноважена посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади; центр надання адміністративних послуг; сервісний центр Пенсійного фонду України.

Житлову субсидію також можна оформити в електронній формі, обравши один із сервісів: портал «Дія»вебпортал електронних послуг ПФУ, мобільний додаток Пенсійного фонду України. Завантажити його можна для Android та для IOS.

Документи потрібні для отримання субсидії: заява про призначення субсидії (за встановленою формою); декларація про доходи та витрати (за встановленою формою); дані про мешканців домогосподарства; паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП); довідка про статус ВПО.

Розмір допомоги залежить від вартості житлово-комунальних послуг, якими користується родина, і від рівня її доходів. При цьому допомога на проживання, що надається ВПО, не враховується до сукупного доходу при призначенні житлової субсидії.

Читайте також: Українці можуть перевірити розмір житлової субсидії онлайн – як це зробити

Дізнатися, чи призначили субсидію та її розмір, можна онлайн, скориставшись порталом subsidii.ioc.gov.ua. Пошук інформації у реєстрі здійснюється за адресою домогосподарства. Після заповнення необхідних даних з’явиться вся інформація про статус заяви на субсидію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-