Цього року Різдвяні богослужіння доцільно звершувати двічі - священник ПЦУ

Цього року Різдвяні богослужіння доцільно звершувати двічі - священник ПЦУ

Укрінформ
Цього року Різдвяні богослужіння доцільно проводити двічі — 25 грудня і 7 січня, а надалі проводити обговорення щодо можливості подальшого переходу на Новоюліанський календар.

Таку думку висловив священник ПЦУ, ректор Православного університету святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко на пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

“Моя особиста пропозиція — від 25 грудня до 7 січня. Різдво — це велике свято, яке багатоденне, як і Великдень, де є Світлий тиждень і 40 днів. А на Різдво є святки, які зазвичай були після Різдва і до Водохреща. Так от я думаю, було б доречно розпочинати ці святкові різдвяні дні 25 грудня і хай вони тривають до 7-го січня. Таким чином, думаю, нам, українцям, принаймні цього року варто святкувати Різдво з 25 до 7 і Новий рік буде між цими двома датами”, - зазначив він.

Отець Коваленко нагадав, що ПЦУ офіційно рішенням Синоду дозволила парафіям обирати, коли звершувати Різдвяне богослужіння. За його словами, у Софії Київській святкуватимуть і 25 грудня, і 7 січня.

Водночас він підкреслив, що наразі ПЦУ не приймала рішення щодо зміни календаря.

Читайте також: ПЦУ дала роз'яснення щодо реєстрації статуту монастиря «Києво-Печерська Лавра»

“Але ми маємо розуміти, що більшість православного світу святкує Різдво 25 грудня і живе по Новоюліанському календарю. Українська церква живе теж за Юліанським календарем і теж святкує 25 грудня, але за старим стилем, за новим стилем — це 7 січня”, - пояснив Коваленко.

Він також висловив переконання, що на часі починати обговорення про те, щоб українська церква прийняла рішення про перехід на Новоюліанський календар.

“Було б добре, якби це рішення приймалося не окремо однією церквою, а, наприклад, всією релігійною спільнотою - чи всіма православними, чи православними і греко-католиками, чи християнам в рамках Всеукраїнської ради церков”, - вважає Коваленко.

Він додав, що нинішні святкування стануть показовими, як люди відзначатимуть Різдво.

Читайте також: ПЦУ вперше взяла участь у зібранні Всесвітньої ради церков

Як повідомляв Укрінформ, Православна церква України дозволила святкувати Різдво 25 грудня, якщо бажання висловлять настоятель та громада.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-