Зеленська надала поради батькам, як заспокоїти дитину у стані стресу

Зеленська надала поради батькам, як заспокоїти дитину у стані стресу

Укрінформ
Дружина Президента Олена Зеленська надала поради батькам, як заспокоїти дитину у стані стресу.

Як передає Укрінформ, про це вона повідомила у Телеграмі.

За словами першої леді, "спілкування з дітьми різного віку під час війни - це дуже важливо. Бо діти відчувають стрес, а батьки є саме тими людьми, які можуть їх заспокоїти".

За її словами, діти віком 0-3 років відчувають дратівливість, плачуть, можуть проявляти надокучливу або агресивну поведінку та бояться незрозумілих звуків, криків, різких рухів і потребують фізичної близькості батьків. Тому їм насамперед потрібно забезпечити присутність батьків та їхній тактильний контакт.

Водночас діти віком 4-6 років часто відчувають безпорадність та безсилля, страх розлуки, у своїх іграх можуть відбивати аспекти ситуації, відмовлятися визнавати ситуацію та заглиблюватися в себе й не бажати спілкуватися з однолітками та дорослими. Вони потребують насамперед безпеки, тому батькам слід заспокоїти дитину, що і вона, і самі батьки в безпеці, зауважила дружина Президента.

Як додала Зеленська, старші діти так само потребують уваги у стресових ситуаціях.

Діти віком 7-10 років можуть відчувати провину, неспроможність, злість, фантазії, в яких дитина бачить себе “рятувальником”, “зацикленість” на подробицях події. Дитина боїться втратити звичне та боїться смерті. Батькам потрібно обговорювати з дитиною події і забезпечити їй безпеку.

За словами Зеленської, діти віком 11-13 років відчувають дратівливість, страх, депресію, можуть поводитися агресивно та не приймати правила. Вони бояться втратити життя, близьких, будинок, звичний спосіб життя. Тому батькам можна відкрито говорити про свої переживання та допомагати дітям відтворювати соціальні зв’язки.

Діти віком 14-18 років проявляють небезпечну поведінку, можливі суїцидальні думки та прояви аутоагресії, реакції, що нагадують реакції дорослих. Бояться втратити себе, своє місце, життя, близьких. Вони можуть радикально сприймати ситуацію, адже підліток тільки стає на ноги, а звичний світ зруйнувався. З підлітком слід ділитися досвідом, розмовляти, допомагати знизити емоційне напруження, порадила дружина Президента.

Читайте також: Зеленська запросила дітей приєднатись до онлайн-уроку фізкультури за участі українских зірок

Як повідомляв Укрінформ, Зеленська започаткувала спеціальний чат-бот"...відлік... 24|02", де кожен охочий може поділитися відео зі своїми переживаннями про війну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-