Уряд розпочинає низку програм підтримки вимушених переселенців

Уряд розпочинає низку програм підтримки вимушених переселенців

Укрінформ
Уряд розпочинає низку програм з підтримки вимушених переселенців, які залишили житло і втратили роботу через проведення активних бойових дій.

Про це Міністерство економіки повідомляє у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Зокрема, для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачена щомісячна допомога від держави в розмірі 2000 гривень на місяць для дорослого і 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідністю.

"Ця виплата нараховується щомісяця упродовж воєнного стану плюс 1 місяць після його закінчення або скасування", - ідеться у повідомленні.

Заявку можна подати особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або ж за допомогою порталу чи додатку Дія.

Роботодавці також зможуть подати заявку для отримання компенсації за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу в розмірі 6,5 тисячі гривень на місяць. Виплата здійснюватиметься впродовж перших двох місяців від початку працевлаштування.

"Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контакти, необхідно зареєструвати дані про працівників через портал "Дія" або подати заявку на виплату до Державної служби зайнятості. Це можна зробити не раніше ніж через 5 днів після оформлення працівника, а кошти перераховуються роботодавцю за повний місяць роботи співробітника", - зазначили у Мінекономіки.

Родинам, які прихистили у своїх домівках вимушених переселенців, передбачене відшкодування комунальних платежів – по 450 гривень на особу.

"Програма допомоги підприємствам, які забезпечують українців робочими місцями, є послідовним продовженням державної підтримки економіки, що стимулюватиме активізацію бізнесу в регіонах, де не здійснюються активні бойові дії. Програми з підтримки внутрішньо переміщених осіб – виплата допомоги та компенсація комунальних платежів – дасть змогу громадянам адаптуватися на нових локаціях”, – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Як повідомляв Укрінформ, понад 60 заявок на розташування свого виробництва у Рівненській області подали представники бізнесових структур з гарячих точок України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-