В Україні тимчасово спростили процедуру оформлення опіки над дітьми, які залишились без батьків

В Україні тимчасово спростили процедуру оформлення опіки над дітьми, які залишились без батьків

Укрінформ
Діти, які залишились без батьків, можуть бути тимчасово влаштовані до сімейних форм виховання.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство соціальної політики повідомляє у Фейсбуці.

“Уряд схвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, згідно з яким діти, які залишилися без піклування батьків, під час воєнного стану можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування. Також рішення уряду спрощує процедуру влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку або піклування родичів”, - ідеться у повідомленні.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, "через бойові дії, терористичні обстріли російськими військами мирного населення та масову евакуацію збільшується кількість дітей, батьки яких загинули або про їхню долю та місце перебування нічого не відомо".

У міністерстві зазначили, що "чинні нормативні акти не надавали можливості влаштовувати таких дітей до сімейних форм виховання. Більше того, процедура влаштування дітей під опіку або піклування родичів вимагає такого переліку документів, який в умовах воєнного стану практично нереально зібрати. При цьому для дітей, травмованих війною та втратою зв’язку з батьками, дуже важливо знаходитись в умовах, максимально наближених до сімейних".

"Тому ми напрацювали рішення, яке дає можливість такій дитині перебувати під час воєнного стану на умовах тимчасового влаштування в прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу чи за спрощеною процедурою – під опікою або піклуванням родичів. Це забезпечить найкращі інтереси дитини до того момента, поки не буде достовірно з’ясовано, що саме сталось з її батьками", - заявила Лазебна.

Зокрема чинне законодавство містить алгоритми дій для організації соціального захисту дітей, батьки яких загинули (свідоцтва про смерть відсутні), та відсутні такі близькі родичі як бабуся, дід, повнолітні сестра, брат, мачуха, вітчим; дітей, батьки або близькі родичі яких не виходять на зв’язок або перебувають в місцях активних обстрілів, під завалами, поранені в лікарнях.

Служби у справах дітей мають вжити вичерпних заходів щодо тимчасового влаштування дітей у сім’ї родичів, знайомих та вже утворені сім’ї патронатних вихователів відповідно до пункту 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 24.09.2008 № 866 (тимчасове влаштування дітей).

"Ухвалене рішення уряду надає додаткові можливості влаштування таких дітей в умовах воєнного стану, зокрема до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на умовах тимчасового влаштування в межах передбаченої граничної чисельності дітей у дитячому будинку сімейного типу", - зауважили у міністерстві.

Крім того, ухвалене рішення передбачає спрощений пакет документів для родичів, які бажають взяти дитину під опіку, піклування: заяву; копію паспорта; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки або інший зв’язок особи з дитиною (свідоцтво про хрещення або інший документ, виданий релігійною організацією); довідку від нарколога та психіатра про можливість виховання дитини, довідку або заяву опікуна щодо відсутності судимості.

Під час воєнного стану також є необов’язковим для кандидатів в опікуни та піклувальники проходження курсу навчання з виховання дітей, які залишились без батьківського піклування.

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін розпочав новий етап війни проти України. Збройні Сили України, підрозділи територіальної оброни та весь народ України встали на боротьбу проти загарбників і завдають суттєвих втрат російським силам вторгнення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-