До національного спротиву необхідно підготувати всіх громадян України — Хомчак

До національного спротиву необхідно підготувати всіх громадян України — Хомчак

Укрінформ
Усіх громадян України потрібно підготувати до національного спротиву, і основою цього є загальновійськова підготовка.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на цьому наголосив під час національного форуму “Безпечні та спроможні громади майбутнього” перший заступник секретаря РНБО Руслан Хомчак.

Загальновійськова підготовка складається з початкової підготовки та базової. В законі визначено хто повинен проводити таку підготовку, а підзаконні акти визначають як вони повинні проводитись.

“Всіх громадян України ми повинні підготувати до національного спротиву. Там немає нічого складного, там нема вищої математики, там є ті питання, які кожна людина, кожен громадянин України повинен вміти і застосовувати не тільки під час ведення територіальної оборони, але половину з тих знань і вмінь вони повинні вміти застосовувати і в повсякденному житті”, - наголосив Хомчак.

Читайте також: Зміни до закону про національний спротив направили на підпис Президенту

Він нагадав, що тероборона складається з військової, цивільної та військово-цивільної складових.

Згідно із законом, загальне керівництво національним спротивом здійснює президент України, як верховний головнокомандувач ЗСУ через міністра оборони України. Безпосередньо керівництво теробороною на всій території держави здійснюється головнокомандувачем ЗСУ через командувача Сил тероборони. Безпосереднє керівництво у межах зони чи району тероборони здійснюється керівником зони/району тероборони через штаб зони територіальної оборони, а провідна роль в організації та виконанні завдань тероборони належить Силам тероборони України, нагадав Хомчак.

Читайте також: Штати нададуть Україні Javelin та інше летальне та нелетальне обладнання

“Тероборона — це завдання не лише Збройних сил. Я попросив би це розуміти. Територіальна оборона, як складова національного спротиву, а не як окреме завдання визначених підрозділів ЗСУ”, - наголосив Хомчак, додавши, що в законі також визначено як створюються добровольчі формування, як визначається їхня кількість, необхідність і з чийого дозволу вони формуються.

Перший заступник секретаря РНБО також відзначив, що фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву здійснюється за рахунок і в межах коштів державного, місцевих бюджетів, а також інших не заборонених законодавством джерел.

Хомчак поінформував, що Кабінетом Міністрів прийнято 15 нормативних актів, які унормовують окремі положення щодо створення та функціонування системи ТрО, організації руху опору та підготовки громадян до національного спротиву.

Читайте також: Вік бійців тероборони хочуть підняти до 70 років

“Цей процес продовжується та будуть розроблятись інші правові акти, аби зробити згаданий закон дієвим”, - пообіцяв Хомчак.

Як повідомляв Укрінформ, 16 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон "Про основи національного спротиву". Він визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву. Цим законом визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, а також встановлено порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору.

15 лютого дев'ять областей виділили гроші на організацію місцевої територіальної оборони: Кіровоградська, Чернігівська, Полтавська, Вінницька, Чернівецька, Миколаївська, Херсонська, Хмельницька та Одеська. Процес виділення коштів триває в усіх регіонах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-