Тяжкохворим пацієнтам зможуть безоплатно надавати ліки, які ще досліджують

Тяжкохворим пацієнтам зможуть безоплатно надавати ліки, які ще досліджують

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття», який дає змогу тяжкохворим отримувати лікування інноваційними препаратами на безоплатній основі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

“Механізм «ліки зі співчуття» (compassionate use) передбачає забезпечення тяжкохворих пацієнтів лікарськими засобами, які перебувають на стадії клінічних випробувань, безоплатно. Пацієнти, для яких ці препарати можуть стати ключовими у лікуванні, мають змогу скористатися цим шансом”, - прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Закон підвищує доступність пацієнтів, що мають тяжкі стадії захворювань, до інноваційних лікарських засобів, а також знизить вартість лікування тяжкохворих пацієнтів для держави, зменшить навантаження на систему охорони здоров’я щодо забезпечення тяжкохворих пацієнтів лікуванням.

Також закон покликаний забезпечити формування дієвих та ефективних механізмів регулювання відносин щодо програм надання ліків зі співчуття.

Читайте також: Президента і Раду просять якнайшвидше легалізувати медичний канабіс

Інноваційний препарат за механізмом «ліки зі співчуття» дозволяється використовувати у випадках, якщо: у країні відсутній альтернативний препарат для лікування хворого; пацієнт перебуває у тяжкому стані або є загроза життю; ліки пройшли щонайменше першу фазу клінічних випробувань у США, країнах Європейської економічної зони, Австралії, Канаді, Японії, Великій Британії та Швейцарській Конфедерації.

Також, якщо виробник бере на себе відповідальність за застосування препарату – надає дані з обґрунтуванням доцільності проведення лікування; пацієнт надає письмову згоду, якою підтверджує своє усвідомлення того факту, що препарат не пройшов усі стадії випробувань, та погоджується на вживання ліків. Так у випадках, якщо МОЗ затвердив програму розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих ліків; рішення про застосування медпрепарату погодив лікар.

Зазначається, що такий механізм уже діє в інших розвинених країнах, зокрема в Європейському Союзі та США, Канаді, Японії тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-