Ляшко каже, що більшість лікарів уже отримали підвищену зарплату

Ляшко каже, що більшість лікарів уже отримали підвищену зарплату

Укрінформ
У 2022 році фінансування системи охорони здоров'я було збільшено до 232,8 млрд гривень. Це дозволило виконати указ президента № 261 та підвищити базові зарплати медпрацівникам до 20 тис. грн для лікарів і 13,5 тис. грн для середнього медперсоналу. 

Про це під час засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад у Харкові сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

"Більша частина медичних працівників уже отримала і виплати за цими нарахуваннями. Зокрема, заробітну плату за січень на зазначеному рівні вже отримали: медичні працівники закладів охорони здоров’я, які фінансуються за кошторисним принципом з державного бюджету. Це клінічні бази інститутів, центри контролю та профілактики хвороб, а також лікарні, які знаходяться в підпорядкуванні Національної академії медичних наук, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства молоді та спорту, Міністерства оборони України. Також працівники екстреної медичної допомоги та працівники первинної медичної допомоги", - сказав Ляшко.

Читайте також: Хто з медиків отримає підвищену зарплату у 13,5 та 20 тисячроз'яснення МОЗ

Окрім цього, за його словами, розпочались виплати і в лікарнях, які надають спеціалізовану медичну допомогу за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Міністр зазначив, що ці виплати змістилися на кілька днів через складну технічну процедуру підписання контрактів Національною службою здоров’я з урахуванням усіх зауважень, які до цього надавались Рахунковою палатою України.

"Цього року ми намагались вирішити це питання преконтрактами, зробили все набагато швидше, ніж минулого року, але вимушений визнати, що термін підписання контрактів, який завершився тільки на початку лютого, це не той технічний процес, який нас влаштовує", - наголосив Ляшко.

Наразі, за даними МОЗ, які навів міністр, вже сформовано 2563 договори, що становить 100% для всіх закладів спеціалізованої медичної допомоги, які її надають з 1 січня цього року.

Читайте також: Базова зарплата медиків не виключає надбавок, премій та інших доплат - МОЗ

З них 2410 (94%) підписано з двох сторін. 129 договорів перебувають на підписі керівників лікарень, їх підписання очікується сьогодні.

Ще 24 медзаклади доопрацьовують контракти у зв’язку із завершенням договорів з підрядниками.

Як зауважив Ляшко, стан підписання контрактів у цих лікарень перебуває на його персональному контролі та на контролі голови Національної служби здоров’я України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-