Кабін запровадив е-посвідчення ветерана, воно буде доступне в «Дії»

Кабін запровадив е-посвідчення ветерана, воно буде доступне в «Дії»

Укрінформ
Кабінет Міністрів ухвалив зміни до деяких урядових постанов щодо запровадження електронного посвідчення ветерана. 

Як передає Укрінформ із посиланням на Міністерство у справах ветеранів, ідеться про постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо запровадження електронного посвідчення ветерана". 

"Нею запроваджуються електронні посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого та постраждалого учасника Революції Гідності, які діятимуть на рівні з паперовими аналогами", - зазначається у повідомленні.

Загалом нововведення стосуються майже 1,2 млн громадян - ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Невдовзі електронні посвідчення будуть доступні у застосунку "Дія", наголошують у Мінветеранів.

Читайте також: У «Дії» з'являться посвідчення ветерана та постраждалого учасника Революції Гідності

"Україна зробила ще один крок вперед у питаннях цифровізації. Сьогодні уряд дав старт запровадженню електронного посвідчення ветерана, над яким ми працювали спільно з командою "Дії" та фахівцями Мінцифри. Нарешті буде налагоджено автоматизований обмін відомостями між Єдиним державним реєстром ветеранів та інформаційними системами, державними реєстрами та базами даних. Уже невдовзі понад мільйон захисників та членів їхніх сімей зможуть користуватися електронним посвідченням у своєму телефоні", - розповіла міністр у справах ветеранів  Юлія Лапутіна.

Як повідомлялося, розробка та впровадження Єдиного державного реєстру ветеранів війни та електронного посвідчення ветерана є одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства у справах ветеранів у поточному році.

Електронне посвідчення ветерана реалізується Мінветеранів спільно з Мінцифри за підтримки IREX.

Читайте також: Пенсійне посвідчення в «Дії» може з’явитися вже в березні

Спільним зусиллям Директорату цифровізації Мінветеранів, фахівців Мінцифри та іноземних партнерів торік було створено та запущено в дослідну експлуатацію Єдиний державний реєстр ветеранів війни, який стане основою для зручних ветеранських електронних послуг.

Невдовзі запуститься онлайн-платформа підтримки ветеранських підприємницьких ініціатив G2VEI, яка призначена для збільшення самозайнятості ветеранів, розбудови ветеранського бізнес-нетворкінгу та інформаційної державної сервісної підтримки. G2VEI є одним із флагманських проєктів Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, розробленої у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-