Верещук: МОН має напрацювати єдиний варіант атестації для громадян з ТОТ

Верещук: МОН має напрацювати єдиний варіант атестації для громадян з ТОТ

Укрінформ
Міністерство освіти та науки України має напрацювати єдиний варіант атестації для громадян, які проживають на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях.

Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила під час брифінгу в Кабінеті Міністрів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, вона наголосила, що українська влада не збирається визнавати будь-які документи, видані окупаційною владою, у тому числі дипломи та атестати.

Верещук зауважила, що Міністерство освіти та науки України має врегулювати питання атестації громадян, які проживають як у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим, так і на територіях Донецької та Луганської областей.

"Для кримчан така можливість була до 1 січня 2022 року. З уведенням у дію закону про скасування вільної економічної зони Крим така можливість і для кримчан була втрачена. Позиція Міністерства освіти – для кримчан знову розробити такий порядок атестації, а для Донецької і Луганської областей – ні, тому що хтось у Міністерстві освіти не знає, яка там влада. Хочу ще раз нагадати, що там окупована Російською Федерацією територія України, рівно так, як і український Крим… Усе, що треба МОНу, перестати маніпулювати, займатися тим, чим вони не мають займатися, а виписати порядок так, як вони вважають, щоб захистити наш інтерес і ця атестація могла бути для всіх, хто хоче нею скористатися", – сказала міністр.

Підсумовуючи, вона підкреслила, що підхід до порядку атестації має бути однаковий як для мешканців Криму, так і для мешканців Донеччини та Луганщини.

Читайте також: Україна утричі збільшить набір на підготовчі курси для абітурієнтів з ТОТ

Як повідомлялося, 21 листопада 2021 року набув чинності закон, який передбачає визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".

Верховна Рада створила ВЕЗ "Крим" у 2014 році за допомогою спеціального закону, що запроваджував особливий порядок застосування українського законодавства на анексованому Росією півострові.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-