Міністр оборони не виключає підвищення зарплат військовим всередині року

Міністр оборони не виключає підвищення зарплат військовим всередині року

Укрінформ
Підвищення зарплат військовим є нагальним питанням для держави і до 2023 року передбачається прив’язати базову ставку для грошового забезпечення в Збройних силах до двох мінімальних зарплат.

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю виданню “Лівий берег”, повідомляє Укрінформ.

"Проблема номер один – це грошове забезпечення. Я говорив з трибуни Верховної Ради, що солдат отримує 10300 гривень, а на ринку праці мінімальний дохід, який може отримати хлопець чи дівчина цього віку, – 14 тисяч гривень. Різниця суттєва. Повторюю, Збройні сили – найбільший роботодавець у країні. З 261 тисячі військових строкова служба складає лише 10%, решта – контрактники. Відповідно, збільшення всім грошового забезпечення вимагає величезних видатків бюджету. Тому є указ Президента про прив’язку до 2023 року базової ставки для грошового забезпечення в Збройних силах до двох мінімальних зарплат. Наша амбіція – поступово робити такі збільшення, наскільки дозволятиме ресурс. Можливо, фіскальне поле дозволить зробити це всередині року, і я проситиму Сергія Марченка (міністр фінансів - ред.)винести це питання на голосування в парламенті. Але у 2023 році ми маємо вийти на реальне збільшення", - повідомив міністр.

Читайте також: В Україні планують створити Prozorro військового характеру - Резніков

Резніков відзначив, що підвищення зарплат вже почались серед найбільш чутливих професій – військових медиків, льотчиків, військовослужбовців Сил спеціальних операцій.

Щодо «паперової армії», то Резніков відзначив, що наразі шукається золота середина, аби позбутись певної старорадянщини, з одного боку, але й залишити питання обліку, щоб потім звітувати про списання набоїв, палива, речового майна тощо.

«Ми шукаємо баланс: як залишити облік, але зменшити паперовий обіг. Мій заступник Олег Гайдук отримав завдання активно взаємодіяти з офісом віцепрем'єр-міністра Михайла Федорова, його міністерством для максимальної цифровізації обліку. Моя мрія – персональна, захищена картка військового, де зазначатиметься в тому числі обіг майна, яке йому видано, зброя, і одночасно вона буде перепусткою. Буде можливість в електронному режимі списувати й обліковувати. Ми мінімізуємо стоси паперів, які мають вести командири, але, певно, якісь речі залишаться», - розповів міністр.

Читайте також: Резніков запевняє, що мобілізацію поки не проводитимуть

Як повідомляв Укрінформ, 30 грудня 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про додаткові заходи із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців Збройних сил України». Згідно з документом, Кабінет Міністрів має забезпечити з 2023 року мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України (крім військовослужбовців строкової військової служби) на рівні не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року. Уряд також до 30 червня 2022 року повинен внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт, спрямований на удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців з урахуванням найкращого досвіду провідних іноземних держав.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-