Коли краще отримати бустерну дозу COVID-вакцини – рекомендації МОЗ

Коли краще отримати бустерну дозу COVID-вакцини – рекомендації МОЗ

Укрінформ
Оптимальний термін ревакцинації, так званої бустерної дози, становить від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Люди з ослабленим імунітетом, яким показана додаткова доза вакцини, можуть зробити бустерне щеплення через 3 місяці після проведення додаткового щеплення.

Про це Укрінформу повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

«Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців). ...Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації», - поінформували в МОЗ.

Введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 продемонструвало свою безпечність, додали в МОЗ.

«Вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2. На сьогодні дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому варіантом Омікрон, значно нижча порівняно з варіантом Дельта і швидко знижується з плином часу, особливо серед людей старшого віку. Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19», - повідомили у міністерстві.

Для проведення бустерної вакцинації перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Читайте також: В Україні з-поміж COVID-хворих 6,2% становлять діти

Як повідомляв Укрінформ, 19 січня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 45, якою змінив строк дії міжнародного та внутрішнього COVID-сертифікатів з 365 днів до 270 днів. Також постановою встановлюється, що під час формування COVID-сертифіката на підставі вакцинації бустерною дозою в позиції «Кількість отриманих, а також кількість доз в серії” додаються слова (BOOSTER/БУСТЕР).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-