В Україні спростили доступ підлітків до COVID-вакцинації

В Україні спростили доступ підлітків до COVID-вакцинації

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я скасувало вимогу про обов'язкову наявність всіх рутинних щеплень у підлітків для отримання вакцинації проти COVID-19.

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.

"Міністерство охорони здоров’я України скасувало вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19. Відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення", - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

В МОЗ додали, що для того, аби щепити дитину від 12 років від COVID-19 необхідно мати із собою свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна.

Для вакцинованих від COVID-19 також є можливість генерації дитячого COVID-сертифікату.

Водночас в МОЗ наголошують, що вчасне проведення обов’язкових рутинних щеплень, передбачених Національним календарем, залишається важливим, адже захищає дитину від 10 небезпечних інфекційних хвороб. Так, до 12 років (включно) діти в Україні мають отримати щеплення: від гепатиту B (три дози, завершений курс вакцинації); туберкульозу (1 доза, завершений курс); кору, паротиту, краснухи (2 дози, завершений курс); дифтерії, правця (5 доз); кашлюка (4 дози, завершений курс); поліомієліту (5 доз); хіб-інфекції (3 дози, завершений курс). У 14 років потрібно завершити курс вакцинації від поліомієліту (6 доза), а у 16 – зробити щеплення від дифтерії та правця, яке буде потрібно повторювати кожні 10 років.

Читайте також: В Україні планують COVID-вакцинацію дітей від 5 років

Як повідомляв Укрінформ, з 6 січня 2022 року в Україні проводиться бустерне щеплення для всіх осіб віком від 18 років. Станом на 17 січня бустерну дозу вакцини отримали майже 100 тис. українців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-